Lakierobejca do drewna

Lakierobejca do drewna

Lakierobejca zapewnia skuteczną ochronę drewna ogrodowego, a zarazem podkreśla jego piękno i naturalny rysunek.

Lakierobejca jest preparatem, który skutecznie zabezpiecza zewnętrzne elementy drewniane domu, altanki, werandy itp. Lakierobejca nie tylko chroni drewno, ale także zapewnia estetyczny wygląd, podkreślając jego naturalne walory. Przy wyborze odpowiedniej lakierobejcy szczególną uwagę należy zwrócić na jej jakość, poziom ochrony, jaki gwarantuje drewnu, a także dostępne kolory.

drewno pomalowane lakierobejcą

Na rynku pojawiają się coraz nowocześniejsze technologicznie i skuteczne produkty do ochrony i dekoracji powierzchni drewnianych. Dobrym przykładem jest Arborcoat® Stain 638 marki Benjamin Moore, lakierobejca nowej generacji bazująca na hybrydowym układzie spoiwa. Alkidowo-akrylowa formuła sprawia, że lakierobejca głęboko penetruje w strukturę drewna i gwarantuje pełną ochronę przed deszczem, wahaniami temperatur, czy działaniem mikroorganizmów. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości absorberów promieniowania UV, drewno zyskuje również wyjątkowe zabezpieczenie przed działaniem promieni słonecznych. Powłoka Arborcoat® Stain 638 jest bardzo odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne (zarysowanie, ścieranie).

drewniany fotel ogrodowydrewniane schody i taras w ogrodzie

Poza właściwościami stricte ochronnymi lakierobejca wyróżnia się walorami dekoracyjnymi. Jest to produkt półtransparentny, który podkreśla naturalne piękno drewna, sprawia, że dalej będziemy się cieszyć oryginalnym rysunkiem drewna z jego słojami, sękami, a jednocześnie możemy zmienić kolorystykę odnawianych powierzchni. Lakierobejcę można zabarwić na bardzo wiele odcieni imitujących różne gatunki drewna. Produkt równomiernie barwi malowane podłoże i w efekcie uzyskujemy eleganckie, w pełni matowe wykończenie.

drewniany taras ogrodowy

Lakierobejca przeznaczona jest do ochrony i dekoracji surowych podłoży drewnianych znajdujących się na zewnątrz budynków. Może być stosowana m.in. do ogrodzeń, płotów, konstrukcji, balustrad, mebli ogrodowych, altan, krokwi, belek, elewacyjnych okładzin drewnianych, werand i tarasów. Produkt szczególnie polecany jest do miękkich gatunków drewna (sosny, cedru). Na podłożach poziomych wymagane jest dodatkowe zabezpieczenie powierzchni wodorozcieńczalnym, akrylowym lakierem Arborcoat® Stain 636.


Oceń artykuł
4,25 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Benjamin Moore

Polecamy Ci również

Zobacz także