Zakładanie ogrodu - poradnik

Jak używać elektryczny grill w ogrodzie?

grill elektrycznyPrawdziwi miłośnicy grillowania na świeżym powietrzu nie mają pochlebnych opinii na temat grilli elektrycznych. Jednak osoby ceniące sobie wygodę i komfort użytkowania – wyrażają daleko idące zadowolenie z urządzeń grillujących, które zasila się prądem elektrycznym. Przed laty, kiedy grille elektryczne wchodziły na polski rynek można je było dostać jedynie w wersji domowych grilli stołowych. Aktualnie nie ma problemu z kupnem urządzenia, które posiada domontowaną podstawę stojącą. Nóżki łatwo można zdemontować i grill można postawić na stole. W postaci wolnostojącej nadaje się do ogrodu lub na taras. Jedynym warunkiem jego użytkowania jest wyprowadzenie źródła energii elektrycznej poza obszar domowych pomieszczeń. Najprostszym, ale też prowizorycznym sposobem na powyższe jest zastosowanie dłuższego przedłużacza. Bardziej profesjonalne wydaje się być wykonanie specjalnego przyłącza, do którego będzie można w razie potrzeby podłączyć grill.

Z czego ogrodzenie?

ogrodzenie domu
Ogrodzenie powinno dobrze komponować się zarówno ze stylem architektonicznym, w jakim zaprojektowano dom, jak również tworzyć całość z otaczającym je krajobrazem.
Możliwości na wykonanie ogrodzenia jest aktualnie całkiem sporo. Wiele jednak zależy od zasobności naszego portfela oraz indywidualnych upodobań. Najprostszym i jednocześnie najtańszym ogrodzeniem jest siatka. Jej zaletą jest cena oraz fakt, że można założyć ją samodzielnie. Ogrodzenie z siatki nie jest jednak zbyt estetyczne i nie stanowi dobrej bariery antywłamaniowej. Zachęcać do wejścia na posesję mogą także ogrodzenia w postaci żywopłotów. Te jednak prezentują się przeważnie pięknie. Ponadto ogrodzenie można wykonać z drewna, betonu, kamienia lub wymurować z cegły. Dobrym rozwiązaniem są też ogrodzenia metalowe. Dobrze prezentują się zwłaszcza w połączeniu z murowanymi lub kamiennymi słupami i cokołem wykonanym z tych materiałów.

Jakie materiały nadają się na nawierzchnię podjazdu?

podjazd do garażuInwestorzy, którzy planują budowę przydomowego podjazdu, podczas wyboru materiału na jego nawierzchnię kierują się przede wszystkim estetyką. Należy przyznać, że końcowy efekt wizualny jest bardzo ważny. Oprócz niego jednak istotne są również inne parametry materiału, mającego stanowić nawierzchnię podjazdu. Nawierzchnia powinna być jednocześnie trwała i długowieczna. Materiał powinien cechować się niską nasiąkliwością oraz dużą odpornością na nacisk, działanie benzyny, kwasów, olejów, smarów oraz soli. Takie właściwości ma beton, asfalt, kostka brukowa, klinkier, czy kamień naturalny, np. granit.

Zobacz także