Prace w ogrodzie - poradnik
Jak użytkować szklarnię?
Prawidłowe użytkowanie szklarni sprowadza się do zapewnienia roślinom, jak najlepszych warunków do rozwoju i oddawania plonów. W powyższym celu konieczne jest zagwarantowanie im odpowiedniego podłoża, regularne nawadnianie oraz inne zabiegi pielęgnacyjno – ochronne. W lecie konieczne jest częste wietrzenie szklarni, ponieważ w czasie upałów jest w niej bardzo gorąco. Zimą natomiast trzeba zadbać, aby rośliny zimujące nie przemarzły. Szklarnie zabezpiecza się w powyższym celu specjalną folią izolacyjną. Jeśli zamierzamy z niej korzystać całorocznie – należy pomyśleć też o ogrzewaniu. Ponadto, do szklarni powinno docierać, jak najwięcej światła. Zatem szyby zawsze powinny być odpowiednio czyste, aby mogły przepuszczać promienie słoneczne.
szklarnia w ogrodzie, szklarnie ogrodowe, mini szklarnia, małe szklarnie, małe szklarnie ogrodowe, szklarnia przydomowa, szyby szklarniowe
Popiół drzewny - wykorzystanie

kompostownik, nawóz naturalny, nawóz do trawnika, jak nawozić rośliny, popiół z kominka, popiół z kominka jako nawóz
Ogrodzenie drewniane – czy to dobry pomysł?
Drewno stosuje się na ogrodzenia od bardzo dawna. Drewniane płoty kojarzone są przeważnie z krajobrazem wiejskim, ponieważ niegdyś właśnie tam najczęściej takie stawiano. Aktualnie drewniane ogrodzenie niekoniecznie musi być wykonane z prostych sztachet. Można zrobić je też desek lub z bali. Trzeba jednak pamiętać, że drewno jest surowcem trwałym jedynie pod warunkiem odpowiedniego zaimpregnowania go i późniejszego konserwowania oraz dbałości o nie. Istnieją inne, lepsze materiały, z których można wykonać ogrodzenie, ale nie ma przeciwwskazań, aby powstało ono właśnie z drewna. Drewno doskonale komponuje się ze słupami z cegły lub z kamieni naturalnych.
ogrodzenie domu, ogrodzenie działki, ogrodzenie z drewna, ogrodzenie domu jednorodzinego, ogrodzenie drewniane
Zobacz także