Pielęgnacja roślin - poradnik

Jak pielęgnować tulipany w ogrodzie?

tulipanyTulipany możemy zauważyć niemal w każdym ogródku. Reprezentują się świetnie zarówno na tle krzewów liściastych, jak i iglastych. Są to rośliny, które dość dobrze znoszą okres suszy, natomiast nie lubią mocno wilgotnej ziemi. Tulipany dobrze czują się miejscach nasłonecznionych, kiedy nie są zbyt często podlewane. Warto wiedzieć, że po opadnięciu kwiatów nie należy obcinać liści, gdyż trwa proces fotosyntezy. Dopiero po upływie około 8 tygodni możemy usunąć zwiędłe liście i pędy. Aby nasze tulipany pięknie kwitły należy pamiętać o terminowym ich sadzeniu tzn. na okres od sierpnia do października. Istotne jest aby przed zasadzeniem tulipanów jego ziemię dokładnie oczyścić z wszelkich chwastów i zanieczyszczeń.

Jak uprawiać kabaczek?

kabaczek
Kabaczek należy do rodziny dyniowatych i jest warzywem lekkostrawnym o łagodnym smaku. Warto wiedzieć, że jest bardzo zdrowy, gdyż zawiera beta-karoten, żelazo, fosfor, prowitaminę A i witaminę C. Kabaczek można przyrządzić na kilkanaście sposobów. Świetnie sprawdza się jako składnik leczo, jako dodatek do duszonego mięsa, faszerowany, czy też panierowany w bułce tartej lub cieście. Kabaczek nie jest trudny w uprawie, preferuje jednak miejsca o podłożu próchniczym, żyznym. Najlepiej zasiać go w drugiej połowie maja. Warto wiedzieć, że kabaczek możemy również uprawiać w doniczce, np. na tarasie lub balkonie. Pamiętać należy, że dyniowate nie lubią przesadzania, dlatego trzeba się dobrze zastanowić, wybierając miejsce do ich uprawy.

Jak uprawiać migdałek pełnokwiatowy?

migdałekMigdałek występuje jako krzew, bądź też szczepiony jako niskie drzewko. Jest to przepiękna roślina o ładnych, różowych kwiatach, podobnych do małych różyczek. Migdałek zakwita pod koniec kwietnia lub w maju, pokrywając dość gęsto gałązki małymi kwiatkami. Preferuje on miejsca słoneczne i osłonięte od wiatrów o podłożu żyznym, dość wilgotnym i wcześniej uprawianym. Nie lubi natomiast gleby piaszczystej, gliniastej i podmokłej. Migdałek nie znosi mrozu, dlatego warto okryć go słomą lub usypać kopczyk ziemi nad korzeniami. Przy pielęgnacji tego krzewu ważne jest jego przycinanie. Zabieg ten wykonujemy co 3-4 lata.

Przeczytaj: Migdałek - ozdobny krzew liściasty o bujnym kwiatostanie

Zobacz także