Pielęgnacja roślin - poradnik

Jak pielęgnować rośliny balkonowe?

kwiaty balkonoweAby kwiaty wyglądały pięknie i zdobiły nasz balkon trzeba o nie dbać. Do najważniejszych rzeczy
w pielęgnacji roślin balkonowych jest odpowiednie ich nawożenie oraz podlewanie. Najprostszym sposobem nawożenia kwiatów balkonowych jest użycie wolno działających nawozów wieloskładnikowych. Tego typu nawóz dodajemy do ziemi podczas sadzenia roślin. Możemy też kupić gotową ziemię ogrodniczą, która zawiera już taki nawóz. Dzięki takiej mieszance mamy zapewnione nawożenie na cały rok. Innym sposobem nawożenia roślin jest zastosowanie pałeczek nawozowych, które wtykamy w ziemię, a zawarte w niej substancje odżywcze powoli uwalniają się.
Drugą najważniejszą rzeczą w dbaniu o kwiaty jest ich regularne podlewanie zwłaszcza podczas letnich upałów. Możemy to robić w sposób tradycyjny bądź ułatwić sobie tę czynność poprzez założenie na balkonie automatu do podlewania kwiatów bądź zastosowanie „aqua żelu”.

Jak uprawiać kabaczek?

kabaczek
Kabaczek należy do rodziny dyniowatych i jest warzywem lekkostrawnym o łagodnym smaku. Warto wiedzieć, że jest bardzo zdrowy, gdyż zawiera beta-karoten, żelazo, fosfor, prowitaminę A i witaminę C. Kabaczek można przyrządzić na kilkanaście sposobów. Świetnie sprawdza się jako składnik leczo, jako dodatek do duszonego mięsa, faszerowany, czy też panierowany w bułce tartej lub cieście. Kabaczek nie jest trudny w uprawie, preferuje jednak miejsca o podłożu próchniczym, żyznym. Najlepiej zasiać go w drugiej połowie maja. Warto wiedzieć, że kabaczek możemy również uprawiać w doniczce, np. na tarasie lub balkonie. Pamiętać należy, że dyniowate nie lubią przesadzania, dlatego trzeba się dobrze zastanowić, wybierając miejsce do ich uprawy.

Jak uprawiać migdałek pełnokwiatowy?

migdałekMigdałek występuje jako krzew, bądź też szczepiony jako niskie drzewko. Jest to przepiękna roślina o ładnych, różowych kwiatach, podobnych do małych różyczek. Migdałek zakwita pod koniec kwietnia lub w maju, pokrywając dość gęsto gałązki małymi kwiatkami. Preferuje on miejsca słoneczne i osłonięte od wiatrów o podłożu żyznym, dość wilgotnym i wcześniej uprawianym. Nie lubi natomiast gleby piaszczystej, gliniastej i podmokłej. Migdałek nie znosi mrozu, dlatego warto okryć go słomą lub usypać kopczyk ziemi nad korzeniami. Przy pielęgnacji tego krzewu ważne jest jego przycinanie. Zabieg ten wykonujemy co 3-4 lata.

Przeczytaj: Migdałek - ozdobny krzew liściasty o bujnym kwiatostanie

Zobacz także