Pielęgnacja roślin - poradnik

Jak pielęgnować konwalię?

konwalieKonwalia jest rośliną długowieczną dzięki czemu, możemy ją hodować praktycznie wszędzie tzn. w ogrodach, doniczkach, pod drzewami, na balkonach czy tarasach. Jej piękny zapach i ładny, dzwoneczkowy wygląd na pewno będą ozdobą każdego miejsca. Jest to roślina, która kwitnie od maja do czerwca. Jeśli chcemy ją rozmnożyć to robimy to poprzez podział kłączy i w okresie od połowy października do końca lipca. Konwalia najlepiej czuje się w miejscu zacienionym, gdzie słońce nie dochodzi przynajmniej przez połowę dnia np. pod drzewami, czy przy żywopłocie. Najlepszym czasem na sadzenie konwalii jest połowa października. Nie jest to kwiat zbyt wymagający, ale warto raz na jakiś czas nawieźć ją kompostem lub obornikiem. Jeśli nie posiadamy tego typu nawozu możemy zrobić go z opadłych liści.

Jak uprawiać kabaczek?

kabaczek
Kabaczek należy do rodziny dyniowatych i jest warzywem lekkostrawnym o łagodnym smaku. Warto wiedzieć, że jest bardzo zdrowy, gdyż zawiera beta-karoten, żelazo, fosfor, prowitaminę A i witaminę C. Kabaczek można przyrządzić na kilkanaście sposobów. Świetnie sprawdza się jako składnik leczo, jako dodatek do duszonego mięsa, faszerowany, czy też panierowany w bułce tartej lub cieście. Kabaczek nie jest trudny w uprawie, preferuje jednak miejsca o podłożu próchniczym, żyznym. Najlepiej zasiać go w drugiej połowie maja. Warto wiedzieć, że kabaczek możemy również uprawiać w doniczce, np. na tarasie lub balkonie. Pamiętać należy, że dyniowate nie lubią przesadzania, dlatego trzeba się dobrze zastanowić, wybierając miejsce do ich uprawy.

Jak uprawiać migdałek pełnokwiatowy?

migdałekMigdałek występuje jako krzew, bądź też szczepiony jako niskie drzewko. Jest to przepiękna roślina o ładnych, różowych kwiatach, podobnych do małych różyczek. Migdałek zakwita pod koniec kwietnia lub w maju, pokrywając dość gęsto gałązki małymi kwiatkami. Preferuje on miejsca słoneczne i osłonięte od wiatrów o podłożu żyznym, dość wilgotnym i wcześniej uprawianym. Nie lubi natomiast gleby piaszczystej, gliniastej i podmokłej. Migdałek nie znosi mrozu, dlatego warto okryć go słomą lub usypać kopczyk ziemi nad korzeniami. Przy pielęgnacji tego krzewu ważne jest jego przycinanie. Zabieg ten wykonujemy co 3-4 lata.

Przeczytaj: Migdałek - ozdobny krzew liściasty o bujnym kwiatostanie

Zobacz także