Pielęgnacja roślin - poradnik

Jak kupować środki ochrony roślin?

środki ochorny roślin
Każdy z nas chce aby rośliny w naszym ogrodzie pięknie kwitły i zdrowo rosły dlatego zaopatrujemy się w środki ochrony roślin. Zanim jednak je kupimy powinniśmy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Przede wszystkim środki powinniśmy kupować w sprawdzonych sklepach ogrodniczych, gdzie osoby kompetentne doradzą nam odpowiedni środek do zwalczenia choroby czy szkodników, które zaatakowały nasze rośliny. Przez zakupem warto zwrócić uwagę na czas jaki musi upłynąć od momentu użycia środka do momentu kiedy rośliny mogą dotykać ludzie i zwierzęta, na czas jaki musi upłynąć po użyciu środka, by można zacząć zbierać plony oraz na toksyczność danego środka. Lepiej unikać środków, które są sprzedawane przez przydrożnych sprzedawców, gdyż często okazują się mało skuteczne, są przeterminowane, bądź zawartość różni się od etykiety, którą mamy na opakowaniu.

Jak uprawiać kabaczek?

kabaczek
Kabaczek należy do rodziny dyniowatych i jest warzywem lekkostrawnym o łagodnym smaku. Warto wiedzieć, że jest bardzo zdrowy, gdyż zawiera beta-karoten, żelazo, fosfor, prowitaminę A i witaminę C. Kabaczek można przyrządzić na kilkanaście sposobów. Świetnie sprawdza się jako składnik leczo, jako dodatek do duszonego mięsa, faszerowany, czy też panierowany w bułce tartej lub cieście. Kabaczek nie jest trudny w uprawie, preferuje jednak miejsca o podłożu próchniczym, żyznym. Najlepiej zasiać go w drugiej połowie maja. Warto wiedzieć, że kabaczek możemy również uprawiać w doniczce, np. na tarasie lub balkonie. Pamiętać należy, że dyniowate nie lubią przesadzania, dlatego trzeba się dobrze zastanowić, wybierając miejsce do ich uprawy.

Jak uprawiać migdałek pełnokwiatowy?

migdałekMigdałek występuje jako krzew, bądź też szczepiony jako niskie drzewko. Jest to przepiękna roślina o ładnych, różowych kwiatach, podobnych do małych różyczek. Migdałek zakwita pod koniec kwietnia lub w maju, pokrywając dość gęsto gałązki małymi kwiatkami. Preferuje on miejsca słoneczne i osłonięte od wiatrów o podłożu żyznym, dość wilgotnym i wcześniej uprawianym. Nie lubi natomiast gleby piaszczystej, gliniastej i podmokłej. Migdałek nie znosi mrozu, dlatego warto okryć go słomą lub usypać kopczyk ziemi nad korzeniami. Przy pielęgnacji tego krzewu ważne jest jego przycinanie. Zabieg ten wykonujemy co 3-4 lata.

Przeczytaj: Migdałek - ozdobny krzew liściasty o bujnym kwiatostanie

Zobacz także