ukryj

Poradnik ogrodniczy

Jak założyć sad?

Czytaj więcej: , , , , , ,

SadPierwszą rzeczą od której należy zacząć zanim przystąpimy do sadzenia drzew jest określenie miejsca, w którym będziemy zakładać nasz sad, jego powierzchni i warunków jakimi dysponujemy na naszej działce. Jest bardzo ważne, gdyż od tego będziemy uzależniać wybór drzew, krzewów i ich ilość. Warto część sadowniczą oddzielić od reszty działki, gdyż ułatwi nam to bardzo pielęgnację całego terenu. Jeśli jednak działka jest zbyt mała polecamy połączenie drzew owocowych z częścią ozdobną ogrodu. Można np. pomiędzy drzewami urządzić trawnik, co spowoduje, że będziemy mieć przyjemne miejsce wypoczynkowe.

Jakie wybrać ogrodzenie?

Czytaj więcej: , , , , , , ,

ogrodzenieNa rynku mamy do wyboru ogrodzenia betonowe, stalowe, drewniane oraz z tworzywa. Do tej pory najpopularniejsze były ogrodzenia z siatki rozciągniętej na słupkach, ten trend ulega jednak zmianie. Powodem tego jest podwyżka cen zarówno materiału jak i robocizny, a także zmieniające się poczucie estetyki. Następne miejsce zajmują ogrodzenia drewniane, które są nieco droższe, ale też efektowniejsze i urokliwe. Niestety ich wadą jest fakt, że dość szybko się starzeją i wymagają dość regularnego konserwowania, aż w końcu wymiany. Ogrodzenia betonowe są tanie, wyglądają jednak dość surowo. W przypadku ogrodzeń aluminiowych głównym problemem jest fakt, że mogą zostać ukradzione. Jest to bowiem materiał bardzo dobry, ale też drogi. Ogrodzenia ze stali są natomiast trwałe, mocne i mają w miarę przystępną cenę. Dodatkowo ich zaletą jest na pewno nieskończona wręcz ilość wzorów dostępna na rynku.

Czym pomalować ogrodzenie metalowe lub aluminiowe?

Czytaj więcej: , , , , , , , ,

pomalowane ogrodzenieNa rynku mamy dostępnych kilka rodzajów farb, którymi możemy pomalować praktycznie wszystko. Decydując się na pomalowanie ogrodzenia warto zdecydować się na farbę specjalnie do tego przeznaczoną. Unikniemy w tej sposób problemów ze złym rozprowadzaniem się farby, jej trwałością, czy efektem końcowym. Farby przeznaczone do malowania metalu czy aluminium również różnią się między sobą czasem schnięcia, kolorystyką, a także rodzajem użytego rozpuszczalnika i wydajnością. Bardzo ciekawym i praktycznym rozwiązaniem są farby, które mają w sobie funkcję podkładu oraz farby dekoracyjnej. Bardzo dobrym rozwiązaniem są dostępne na rynku farby dekoracyjne z właściwościami antykorozyjnymi, gdyż dzięki temu można je nakładać nawet na materiał, który lekko pokryty rdzą.

E-izolacje

Urządzone.pl

E-instalacje

E-ściany

Najpopularniejsze tagi:

Zamów newsletter