Katalog drzew

Suchodrzew chiński

łac. Lonicera pileata

Suchodrzew chiński to zimozielony krzew o wachlarzowato ułożonych gałęziach. Osiąga do 0,5 m wysokości i do 1 m szerokości. Jego owłosione pędy pokryte są drobnymi, eliptycznymi, błyszczącymi, żywozielonymi liśćmi. Na przełomie maja i czerwca pojawiają się mało ozdobne, białe, pachnące kwiaty. Owoce są purpurowo-fioletowe i niejadalne.
Suchodrzew chiński preferuje uprawę na żyznej, próchnicznej glebie oraz stanowisku słonecznym lub półcienistym, koniecznie ciepłym i osłoniętym.  Z uwagi na wrażliwość rośliny na mróz, dobrze jest okryć ją na zimę. Idealny krzew do nasadzeń w ogrodach przydomowych, jako roślina okrywowa lub na niskie żywopłoty, a także do uprawy pojemnikowej.

Krzew zimozielony o ukośnie wyrastających, szeroko rozpostartych, owłosionych pędach. Liście lancetowate , skórzaste, z wierzchu ciemnozielone i połyskujące, od spodu jaśniejsze.Kwitnie w maju-czerwcu,kwiaty lekko pachnące koloru kremowobiałego,mało widoczne. Z uwagi na wrażliwość na mróz dobrze jest rośliny okryć na zimę. W przypadku przemarznięcia dobrze regeneruje się po przycięciu. Odporny na zanieczyszczenia i okresowe susze.
Uwagi:
Polecany do nasadzeń w ogrodach przydomowych jako roślina okrywowa oraz do nasadzeń pojemnikowych.


Źródło: www.plantsgallery.blogspot.com, Autor: Józef Babij

Zobacz także