Zrób to sam – 10 pomysłów do ogrodu

1
Kosz z palet
Dekoracyjny kosz wykonany z palet będzie pięknie wyglądał w ogrodzie, zwłaszcza wtedy kiedy go wypełnimy kwiatami.

Jeśli nie lubisz wyrzucać różnych staroci i masz zamiłowanie do majsterkowania, polecamy kilka pomysłów na wykonanie akcesoriów, które urozmaicą twój ogród.

Przetwarzanie różnych przedmiotów i nadawanie im nowych funkcji to coraz popularniejszy trend we współczesnym wzornictwie. W ten sposób łączmy ekologię (samodzielny recycling) z oszczędnościami w portfelu. Kreatywne pomysły możemy wykorzystać we wnętrzach, ale też przy aranżacji ogrodu. Dobrym pomysłem są wszelkiego wiszące kwietniki. Możemy je wykonać z koszyków, kawałków tkanin z ponaszywanymi „kieszeniami”, przyda się nawet stare okno ze szprosami, na których możemy zawiesić doniczki. Te pomysły są szczególnie przydatne, jeśli nasz ogród nie jest zbyt duży, bo zyskujemy dodatkową przestrzeń na rośliny.

Zobacz również: Jak wykorzystać we wnętrzu rzeczy z recyklingu

Jako kwietnik możemy wykorzystać też stare skrzynki, drewniane beczki, a nawet betonowe płyty, sklejone ze sobą. Kwiaty, umieszczone w pojemnikach będą bardziej wyeksponowane niż posadzone na rabatach.

Proponujemy też „powrót do dzieciństwa”, czyli tradycyjną huśtawkę ze sznurów i deseczki. Ciekawie też wyglądają lampiony z podziurkowanych metalowych puszek, w których umieścimy świeczki.

Zobacz również: Jak zrobić ogrodowy stół z palety

Oryginalnym pomysłem jest też praktyczny spryskiwacz do trawnika, wykonany z... plastikowej butelki.

Wąż ogrodowy z butelek
Wąż ogrodowy z prowizoryczną dyszą.

Jeśli lubisz majsterkować, możesz wykonać meble ogrodowe z europalet. Takie stoły z palet są coraz popularniejsze we wnętrzach, a nic nie stoi na przeszkodzie, by znalazły się także w naszych ogrodach.

A jeśli po wykonaniu nawierzchni lub budowie suchego murku zostały ci materiały, możesz z nich wykonać palenisko. Na tarasie lub podjeździe wystarczy zbudować (bez zaprawy) konstrukcję, w środku której umieścimy metalową misę.

Oceń artykuł
4,88 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Polecamy Ci również

Zobacz także