Zbiory owoców – praktyczna zrywaczka do owoców

Zbiory owoców – praktyczna zrywaczka do owoców

Nadszedł czas zbiorów owoców w naszych ogrodach. Ciężka praca przy została nagrodzona. Może się jednak okazać, że aby cieszyć się soczystym smakiem jabłek pozostał nam do wykonania jeszcze jeden krok. Owoce nie zawsze rosną na tyle nisko, aby móc po nie wygodnie sięgnąć. Często również drabina nie okazuje się wystarczająco pomocna, zwłaszcza w górnych partiach, blisko korony drzewa. W takich sytuacjach idealnie sprawdza się zrywaczka do owoców.

zbiór owocówSmaczne jabłka prosto z drzewa

Od niedawna stare odmiany jabłoni cieszą się rosnącą popularnością. Jak tłumaczą profesjonalni ogrodnicy wzrost zainteresowania takimi gatunkami jabłoni jak np. „kosztela” wynika z ich wytrzymałości na mróz oraz odporności na choroby. Równie ważny jest także unikalny aromat i smak owoców. Jak wiemy, najlepiej smakują te, które zaraz po samodzielnym zerwaniu z drzewa i umyciu trafiają na nasz talerz. Samo zerwanie nie zawsze jednak jest proste - jabłka często znajdują są poza zasięgiem naszych rąk oraz drabiny.  

Zrywaczka do owoców

Aby zerwać jabłka bez konieczności czekania na ich opad, można wykorzystać zrywaczkę do owoców. To praktyczne narzędzie jest idealnym pomocnikiem przy zbieraniu jabłek. Jej ostrze wykonane zostało z nierdzewnej stali szlachetnej, co ułatwia odcinanie ogonka oraz zrywanie owoców z drzewa. Teleskopowy trzonek umożliwia zrywanie bez użycia drabiny, a specjalny przegub gwarantuje pełną regulacje kąta pracy. Wykonany z bawełny worek do gromadzenia owoców sprawia, że praca przebiega sprawniej. Materiał nadaje się do prania, dzięki czemu nie musimy przejmować się jego zabrudzeniem.

zrywaczka do owocówZrywaczka dla każdego

Zrywaczka do owoców nie jest przeznaczona tylko dla amatorów jabłek.
- Sprzęt doskonale nadaje się dla profesjonalnych sadowników, hodujących grusze czy śliwy. Owoce nierzadko znajdują są na wierzchołkach drzew, co często skutkuje tym, że w ogóle nie są zrywane
- ocenia Jarosław Soboń, Ekspert marki GARDENA. Zakup zrywaczki do owoców, zagwarantuje ci, że żaden owoc nie pozostanie na drzewie. Dzięki temu czas wielkich zbiorów w sierpniu i wrześniu przyniesie jeszcze więcej uśmiechu. Zrywaczkę do owoców z pewnością docenią seniorzy, dla których wspinaczka po drabinie może być dużym wysiłkiem i zakończyć się niebezpiecznym wypadkiem.

Oceń artykuł
4,50 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Gardena

Polecamy Ci również

Zobacz także