Zaopatrzenie w wodę i odwodnienia – urządzenia Wilo

Zaopatrzenie w wodę i odwodnienia – urządzenia Wilo

Zbliżająca się wiosna to doskonały czas, by zacząć myśleć o porządkach w ogrodach i domkach letniskowych.*

pompa zatapialna TSWW przygotowaniach do sezonu warto uwzględnić stan zainstalowanych pomp, albo zainwestować w te urządzenia, tym bardziej, że wiosenne roztopy mogą spowodować potrzebę ich użycia. Nagły wzrost temperatur i wiosenne roztopy mogą sprawić przykrą niespodziankę w postaci zalanej piwnicy. To oznacza oczywiście straty finansowe i problemy użytkowników budynku. W takich przypadkach bardzo praktycznym i wygodnym rozwiązaniem są pompy zatapialne Wilo-Drain TM / MTW / TMR, albo TS/TSW. Szeroki zakres typoszeregu pozwala na wybór urządzenia skrojonego na miarę oczekiwań Klienta.
Rodzina pomp zatapialnych Wilo-Drain TM charakteryzuje się doskonałą proporcją ceny do jakości urządzenia, zastosowanych w nim materiałów, technologii, a także żywotności. Oferta Wilo-Drain to:

  • podstawowa wersja pompy Wilo-Drain TM wyposażona w wyłącznik pływakowy z regulowaną długością kabla,
  • rozbudowana wersja Wilo-Drain TMW wyposażona w opatentowany system Twister, zapewniający stałe utrzymywanie czystości zbiornika,
  • wersja Wilo-Drain TMR pozwalająca na odprowadzanie wody zanieczyszczonej z dokładnością do minimalnego poziomu resztkowego, wynoszącego 2 mm nad podłożem!

pompa zatapialna Wilo Drainpompa do oczka wodnego

Ponadto, dla bardziej wymagających instalacji wprowadzono pompy zatapialne Wilo-Drain TS/TSW. Wyróżniają się one konstrukcją i zastosowaniem materiałów dodatkowo zwiększających wytrzymałość i żywotność pomp.
Z zatapialną pompą Wilo-Drain, zainstalowaną w piwnicy, można spać spokojnie, nie martwiąc się problemem odprowadzenia wód roztopowych czy opadowych.

Wiosna i lato to okres korzystania z domków letniskowych, a zaopatrzenie ich w wodę do celów sanitarnych i spożywczych staje się bardzo ważnym elementem. Odpowiednie zaopatrzenie w wodę zapewnią nam hydrofory i pompy głębinowe w wersji Plug&Pump – od razu gotowe do podłączenia i eksploatacji.
Do wyboru mamy urządzenia przeznaczone do różnych warunków pracy. W przypadku, gdy lustro wody w studni znajduje się nieznacznie poniżej poziomu gruntu, optymalnym rozwiązaniem będą kompletne zestawy hydroforowe Wilo-Jet WJ lub Wilo-MultiCargo MC. Obydwa zestawy są oferowane w skompletowanej, gotowej do podłączenia wersji. Urządzenia składają się z: samozasysającej pompy wirowej, naczynia membranowego oraz armatury kontrolno-pomiarowej w postaci przełącznika ciśnieniowego i manometru.

zestaw hydroforowypompa głębinowa

Jeśli lustro wody w studni znajduje się niżej niż ok. 7 m od poziomu gruntu, polecane jest zastosowanie pomp głębinowych z typoszeregu Wilo-Sub TWI 5. Te wysokociśnieniowe pompy zatapialne są wyposażone w specjalny silnik z własnym systemem chłodzenia. To rozwiązanie pozwala na montaż pompy w studni kręgowej bez konieczność stosowania płaszczy chłodzących. Pompy Wilo-Sub TWI 5 są oferowane w wersji gotowej do montażu - Plug&Pump, wyposażone w niezbędne do pracy akcesoria, takie jak układ sterowania, filtr ssawny wraz z wężem oraz zawór bezpieczeństwa. W ofercie dostępne także same pompy wirowe w ramach tego typoszeregu.

montaż pompy

Od 1 marca 2015 r. wybrane pompy ogrodowe Wilo są objęte promocją! Do zakupionych produktów dodawany jest 4-elementowy zestaw myjący. Oferta ważna do wyczerpania zapasów.

* artykuł sponsorowany

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Wilo

Polecamy Ci również

Zobacz także