Z czego taras w ogrodzie?

Z czego taras w ogrodzie?

Taras z płyt Toscania siena (Libet Impressio)Ogród to miejsce wypoczynku – i tego aktywnego i biernego. Czas tu płynie inaczej niż w życiu codziennym, bo jest wyznaczany rytmem natury, a nie codziennym pośpiechem. Odpowiednio zaprojektowany ogród może stać się naszym azylem i schronieniem przed zgiełkiem cywilizacji.

Ważnym łącznikiem między domem a ogrodem jest taras. Jest to doskonały punkt, z którego możemy podziwiać nasz ogród, a jednocześnie wypoczywać. Aby relaks na tarasie był jak najwygodniejszy, trzeba zadbać o odpowiednią nawierzchnię – tylko równe i stabilne podłoże zapewni pewne podparcie dla mebli wypoczynkowych, czy stołu. Taras to idealne miejsce na poranną kawę i zebranie sił na nadchodzący dzień, jak również na wieczorny odpoczynek i relaks. Widok natury i zieleni ogrodu nastraja pozytywnie i koi nerwy.

Pastelowe płyty Toscania siena (Libet Impressio)Taras wyłożony płytami Monza  Colormix pastello (Libet Impressio)

Znaczenie detalu

Klimat ogrodu tworzą nie tylko rośliny, a piękno przyrody wymaga odpowiedniej oprawy. W ogrodzie liczy się każdy detal. Takie elementy jak oczko wodne, czy mała architektura budują charakter ogrodu, ale dzieło wieńczą pozorne drobiazgi – takie jak kamyczki wysypane wokół rabat, czy kształt ścieżek. Wdzięcznym materiałem na ścieżki ogrodowe i inne nawierzchnie jest kostka brukowa. Kostka ma zróżnicowane kształty i wielkość, co znacznie ułatwia tworzenie indywidualnych projektów układu ścieżek. Ponadto naturalne i delikatne kolory takiej nawierzchni podkreślają zieleń roślin i doskonale harmonizują z nią. Praktyczną zaletą dobrze zaprojektowanych ciągów komunikacyjnych jest ich funkcjonalność i łatwość korzystania z wszystkich części ogrodu.

Ścieżka wpleciona w ramy ogrodu - płyty Toscania siena (Libet Impressio)Dwubarwna ścieżka - kostka Modena pastello i kasztanowy (Libet Decco)

Klimat ogrodu

Zamiłowanie ludzi do otaczania się przyrodą wynika z podświadomej tęsknoty do natury. Ogrody, tworzone od tysiącleci, dają możliwość kontaktu z przyrodą, w wersji oswojonej i złagodzonej. Chwile spędzone w ogrodzie są przyjemnością i wytchnieniem, a nawet praca w nim staje się aktywnym wypoczynkiem. Regularnie pielęgnowane rośliny odwdzięczają się z nawiązką za poświęcony im czas i pozwalają cieszyć się ich pięknem.

Kravento Basso (Libet Decco) oddziela trawnik od pasa ziemi z kwiatami i krzewamiMarmurowy grys w kolorze crema marmo (Libet Patio) oraz granice kwartałów wyznaczone kostką Piccola, bianco carrara i nero (Libet Decco)

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Libet

Polecamy Ci również

Zobacz także