Wypoczynek w ogrodzie

Wypoczynek w ogrodzie

Koło wpisane w kwadrat dyskretnie wskazuje miejsce zapewniające najlepszy widok na ogród - płyty Venetia verno z linii Libet Impressio. Wypoczynek w ogrodzie – to coś, o czym często  marzymy na co dzień. Warto stworzyć odpowiednie miejsca, które temu będą służyć, a ich aranżacja sprawi, że będą przyciągać nas i naszych gości jak magnes.

W aranżacji ogrodu liczy się każdy detal – niezwykle istotna jest przemyślana koncepcja całości aranżacji oraz elementy jej wykonania. Nie możemy zapominać, ani o doborze roślin, ani szczegółach wykończenia. Powinniśmy też zadbać o jakość materiałów stosowanych na ścieżki i tarasy – ich kształty, wzory i kolory sprawią, że wybrane miejsca ogrodu nabiorą magicznego uroku i będą nas stale przyciągać.

Czar tarasu

Można zauważyć, że ludzie nie wypoczywają byle gdzie. Największą popularnością cieszą się wygodne i przytulne zakątki. Chętnie przysiadamy tam, gdzie mamy dobry widok, a jednocześnie... chronione plecy. Wynika to z naszych naturalnych uwarunkować i choć pochodzi z zamierzchłych czasów, powinno być brane pod uwagę przy aranżacji współczesnych miejsc wypoczynku. Taką naturalną osłonę zapewnia nam przydomowy taras i ściana budynku. Meble ogrodowe, ustawione na nim zapewnią komfort fizyczny i psychiczny. Dodatkowo, jeśli taras będzie nieco wyniesiony ponad poziom gruntu, zapewni nam doskonały widok.

Wzór solarny z jasnych płyt tarasowych skupia pozytywną energię otoczenia – płyty Toskania Siena z linii Libet Impressio.Rozeta na placu przed domem staje się jego naturalnym centrum – kostka Romano z linii Libet Decco.

Kuszące patio

Równie dobrym miejscem do wypoczynku w ogrodzie, co taras przy domu, jest patio znajdujące się w dowolnej części ogrodu. Dobrze jest je osłonić roślinnością i zadbać o dekoracyjną nawierzchnię, która przyciągnie naszą uwagę i umili relaks. Kolisty kształt patio łatwo uzyskać przy pomocy kostek o trapezowatym kształcie. Jasny kolor nawierzchni i harmonijny kształt patio będzie doskonale odcinał się od zieleni roślin i przyciągał nas do siebie.

Przyciągająca altana

Posiłek jedzony na świeżym powietrzu, w towarzystwie rodziny lub przyjaciół, ma niepowtarzalny smak. Dlatego warto zadbać o stworzenie „letniego salonu”. W tej roli doskonale się sprawdzi ażurowa altana, która w razie niepogody, ochroni nas przed deszczem i pozwoli na cieszenie się ogrodem bez względu na aurę. W altanie ważna jest odpowiednia nawierzchnia, która zapewni stabilne podłoże pod meble ogrodowe i grill. Na optyczne powiększenie ogrodu i urozmaicenie jego kompozycji pozytywnie wpłynie też podniesienie podstawy altany, a także zastosowanie niskich murków, czy stopni.

Lekko podniesiony wybrukowany plac stanowi znakomitą podbudowę dla otwartej altany – kostki Natulit Massimo.

Oceń artykuł
5,00 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Libet

Polecamy Ci również

Zobacz także