Wielki tydzień ogrodniczy

Wielki tydzień ogrodniczy

Już wkrótce na działkach i w ogrodach czeka nas wielkie sprzątanie.

Pomogą w nim z pewnością niedrogie, a przy tym wysokiej jakości narzędzia i akcesoria ogrodowe, które będzie można nabyć w sklepach Lidl podczas rozpoczynającej się 10 marca akcji promocyjnej „Wielki Tydzień Ogrodniczy”.

Od rękawic i kaloszy, przez sekatory, nożyce i ciśnieniowe maszyny do czyszczenia, po elementy ozdobne – wszystko po to, by maksymalnie ułatwić nawet najbardziej uciążliwe prace porządkowe. Sklep oferuje również nasiona roślin oraz warzyw, nawozy do pielęgnacji roślin oraz elementy małej architektury ogrodów.

Myjka ciśnieniowaCzyszczenie pod ciśnieniem

Ciśnieniowe urządzenie to idealna pomoc przy oczyszczaniu podwórza, tarasu, mebli ogrodowych i części fasady domu
z zalegających resztek pośniegowego błota, mchów i glonów oraz białego solnego nalotu. Składa się ono m.in. z dysz czyszczących, mocnej, odpornej na korozję pompy oraz 1,5-litrowego zbiornika na detergenty.
Ergonomiczny uchwyt pistoletu oraz prosta – dzięki połączeniu bagnetowemu – wymiana dysz do czyszczenia zapewnia łatwość użytkowania, zaś system Auto-Start/Stop ekonomicznie zarządza poborem prądu przez urządzenie.
Dzięki lekkiej konstrukcji, dużym kółkom oraz praktycznemu uchwytowi do transportowania, dotrzemy w każdy kąt ogrodu, łatwo usuniemy silne zabrudzenia z kamiennych i ceglanych elementów wystroju, podjazdu do garażu czy fasad, np. z klinkieru. Niezawodność i odporność urządzenia przed działaniem niskiej temperatury, wilgoci oraz przypadkowymi uderzeniami zapewnia stabilna obudowa z odpornego tworzywa sztucznego oraz antykorozyjne właściwości materiałów, z których wykonana jest pompa ciśnieniowa.

Akcesoria:

 • nakładana lanca z dyszą standardową Vario,
 • nakładana lanca z nasadką turbo do usuwania zabrudzeń,
 • igła czyszcząca do dyszy,
 • obrotowa szczotka myjąca,
 • szybkozłączka do węża ogrodowego

Ciśnieniowe urządzenie do czyszczenia - cena: 444 zł

Narzedzia ogrodoweNarzędzia ogrodowe

Strzyżenie ogródka

Do prac wstępnych, czyli usuwania starych, zeschniętych lub chorych gałęzi krzewów oraz drzew,
z pewnością przyda się dobry sekator. Umożliwi on precyzyjne cięcie także twardego, włóknistego drewna o średnicy przekroju do 10 mm. Ostrze ze szlifowanej stali węglowej z powłoką antyadhezyjną (uniemożliwiającą przyczepianie się ściętych gałęzi do ostrza) gwarantuje długotrwałą ostrość krawędzi. Koniec przy tym z odciskami na dłoniach, a to dzięki gumowemu, antypoślizgowemu uchwytowi, który zapewni ulgę naszym dłoniom.
Sekator - cena: 11,99 zł

Nawóz do iglakówNawóz do róż

Nawozy

Przedwiośnie to dobry czas, by zapewnić glebie właściwą żyzność, a roślinom substancje organiczno-mineralne niezbędne do prawidłowego rozwoju oraz gwarantujące ochronę przed chorobami. Ich źródłem są dostępne w trakcie „ Wielkiego Tygodnia Ogrodniczego” nawozy
i mieszanki do różnorodnego zastosowania, o natychmiastowym i długotrwałym działaniu:

 • do roślin iglastych,
 • do renowacji trawników (do stałej pielęgnacji, jak również odświeżenia i wzmocnienia trawnika w ciągu 6 tygodni),
 • do bukszpanu,
 • do kwitnących roślin pokojowych, balkonowych i ogrodowych,
 • do róż,
 • do krzaków jeżyn,
 • do rododendronów.

Nawóz do roślin iglastych 2,5 kg - cena: 11,99 zł
Nawóz do róż 2,5 kg – cena: 11,99 zł

RóżeBratki

Kwiaty i rośliny ozdobne

Gdy uporamy się z pracami porządkowymi, można rozpocząć zdobienie ogrodu i domu – różnobarwne prymule, bratki oraz gerbery, a także róże na pniu i białe świerki to dostępne w trakcie „Wielkiego Tygodnia Ogrodniczego” kwiaty i rośliny, które cieszą się niezmienną popularnością na polskich działkach i przydomowych ogródkach. Mogą być posadzone wzdłuż jednej lub po obu stronach ścieżek, na dziedzińcu obok drzwi wejściowych, na balkonie lub tarasie.Łuk do róż
Bratek - cena: 1,39 zł

Architektura ogrodowa

W ostatnich latach szczególnym uznaniem konsumentów i działkowych hobbystów cieszą się takie elementy wystroju ogrodów, jak lekkie metalowe pergole, dzięki którym można utworzyć charakterystycznie łukowate wejście do ogrodu, oraz wykonane z wysokogatunkowego drewna trejaże podtrzymujące pnącza. Urozmaicają one kompozycję tarasu lub ogrodu, dając możliwości kreowania przestrzeni ogrodu.
Trejaż na pnącza - cena: 59,90 zł
(rozkładany do ok. 180 cm, wysokość: ok. 105 cm)
Łuk do róż - cena: 29,99 zł
wymiary: 133 x 260 x 38,5 cm (szer. x wys. x gł.)

Oceń artykuł
4,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Lidl

Polecamy Ci również

Zobacz także