Wielkanocne dekoracje – 35 dekoracji z kwiatów

1
Wielkanocne dekoracje – 35 dekoracji z kwiatów

Wielkanocne dekoracje wniosą do naszych domów nie tylko atmosferę Świąt, ale także prawdziwy powiew wiosny.

Do wielkanocnych dekoracji niezastąpione są wiosenne kwiaty. Bogactwo ich kolorów ożywi świąteczny stół, a połączenie z wielkanocnymi dodatkami sprawi, że będą wyglądać naprawdę fantastycznie. Do wyboru mamy całe bogactwo wiosennych kwiatów – prymulki, żonkile, hiacynty, tulipany, pełniki, szafirki, bratki. O ile jeszcze nie zakwitły w naszych ogrodach, możemy je nabyć w doniczkach lub jako kwiaty cięte. Dobrym pomysłem jest też wykorzystanie gałęzi krzewów – rozwijające się w wazonach kwiaty forsycji, albo drzew owocowych, będą wyglądały zjawiskowo. Warto tylko pamiętać, by ściąć je kilkanaście dni przed Świętami.

Wielkanocne dekoracje – 35 dekoracji z kwiatów - zdjęcie 1

Pomysłów na wielkanocne aranżacje jest wiele. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie przezroczystego naczynia – na dno wysypujemy kolorowe kamyczki, a do wazonu wstawiamy kwiaty. Równie dobrym pomysłem jest wypełnienie wazonu na kwiaty barwnymi pisankami.

Wielkie możliwości aranżacyjne dają też tradycyjne patery na ciasto. Łatwo możemy je wykorzystać do stworzenia piętrowej dekoracji wielkanocnej. Na poszczególnych „kondygnacjach” wystarczy poukładać pisanki i małe wazoniki albo doniczki z drobnymi kwiatami.

Doskonale też będą wyglądać skorupki jajek potraktowane jako wazoniki lub doniczki. Nieco bardziej śmiałym pomysłem jest wypełnienie kwiatami pojemnika na jajka – uzupełnione zieloną bibułką, będzie wyglądać naprawdę oryginalnie.

Oczywiście klasycznym motywem wielkanocnym jest rzeżucha i kiełkujący owies – doskonale sprawdzą się jako „podkład” pod kolorowe pisanki. W ten sposób możemy też wykorzystać np. doniczkę z szafirkami lub prymulkami.

Aby wielkanocny nastrój witał nas już od progu – warto zadbać o dekoracje drzwi. Wystarczy na nich powiesić bukiet wiosennych kwiatów. Lekko i kolorowo będą wyglądać np. tulipany w konewce, przyozdobione pisankami, a bardziej elegancko – kwiaty w wazonie, powieszone na dekoracyjnej wstążce.

Oceń artykuł
4,36 / 11 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Polecamy Ci również

Zobacz także