Wielkanocne dekoracje – 35 dekoracji z kwiatów

Wielkanocne dekoracje – 35 dekoracji z kwiatów

Wielkanocne dekoracje wniosą do naszych domów nie tylko atmosferę Świąt, ale także prawdziwy powiew wiosny.

dekoracja z kwiatówwielkanocna dekoracja

Do wielkanocnych dekoracji niezastąpione są wiosenne kwiaty. Bogactwo ich kolorów ożywi świąteczny stół, a połączenie z wielkanocnymi dodatkami sprawi, że będą wyglądać naprawdę fantastycznie. Do wyboru mamy całe bogactwo wiosennych kwiatów – prymulki, żonkile, hiacynty, tulipany, pełniki, szafirki, bratki. O ile jeszcze nie zakwitły w naszych ogrodach, możemy je nabyć w doniczkach lub jako kwiaty cięte. Dobrym pomysłem jest też wykorzystanie gałęzi krzewów – rozwijające się w wazonach kwiaty forsycji, albo drzew owocowych, będą wyglądały zjawiskowo. Warto tylko pamiętać, by ściąć je kilkanaście dni przed Świętami.

dekoracja na Wielkanocdekoracja wielkanocna

Pomysłów na wielkanocne aranżacje jest wiele. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie przezroczystego naczynia – na dno wysypujemy kolorowe kamyczki, a do wazonu wstawiamy kwiaty. Równie dobrym pomysłem jest wypełnienie wazonu na kwiaty barwnymi pisankami.

pomysł na kwiatywiosenne kwiaty w wazonie

Wielkie możliwości aranżacyjne dają też tradycyjne patery na ciasto. Łatwo możemy je wykorzystać do stworzenia piętrowej dekoracji wielkanocnej. Na poszczególnych „kondygnacjach” wystarczy poukładać pisanki i małe wazoniki albo doniczki z drobnymi kwiatami.

wielkanocna dekoracja na stółdekoracja wielkanocnego stołu

Doskonale też będą wyglądać skorupki jajek potraktowane jako wazoniki lub doniczki. Nieco bardziej śmiałym pomysłem jest wypełnienie kwiatami pojemnika na jajka – uzupełnione zieloną bibułką, będzie wyglądać naprawdę oryginalnie.

kwiatowa dekoracjakwiatowa dekoracja stołu

Oczywiście klasycznym motywem wielkanocnym jest rzeżucha i kiełkujący owies – doskonale sprawdzą się jako „podkład” pod kolorowe pisanki. W ten sposób możemy też wykorzystać np. doniczkę z szafirkami lub prymulkami.

dekoracja na Święta Wielkanocnepomysł na pisanki

Aby wielkanocny nastrój witał nas już od progu – warto zadbać o dekoracje drzwi. Wystarczy na nich powiesić bukiet wiosennych kwiatów. Lekko i kolorowo będą wyglądać np. tulipany w konewce, przyozdobione pisankami, a bardziej elegancko – kwiaty w wazonie, powieszone na dekoracyjnej wstążce.

pomysł na kwiaty
kwiaty w szklanym wazonie
wielkanocne ozdoby
dekoracja stołu na Wielkanoc
wielkanocny stół - kwiaty
pomysł na wielkonacne dekoracje
pomysł na kwiatki na Wielkanoc
ozdoba drzwi - kwiaty
dekoracja z prymulek
bukiet na wielkanocny stół
ozdoba z kwiatów na Wielkanoc
kwiaty - aranżacja na Wielkanoc
wielkanocne nakrycie stołu
kwiaty na wielkanocnym stole
układanie kwiatów
ozdoby na Wielkanoc
pisanki i kwiaty
bukiet kwiatów
dekoracja drzwi na Wielkanoc
dekoracja drzwi
wielkanocne ozdoby z kwiatów
pomysł na wazonik

Oceń artykuł
4,40 / 10 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: digsgigs.com

Polecamy Ci również

Zobacz także