Większe emocje na dużym ekranie

0
Większe emocje na dużym ekranie

Listopad i grudzień to dla wielu z nas okres wzmożonych zakupów telewizorów, ale też czas wyjątkowo atrakcyjnych ofert i promocji. W tym czasie najwięcej zyskać można na zakupie elektroniki domowej, w tym telewizorów. Sprawdzamy, jak podejść do takiej inwestycji, by nowy nabytek dostarczał jakościowej rozrywki rodzinie przez kilka najbliższych lat.

Obecnie telewizor przywodzi na myśl zupełnie inne skojarzenia niż jeszcze 10-15 lat temu. Zmieniły się także nasze oczekiwania wobec tej kategorii urządzeń. Dziś, kiedy w domu spędzamy więcej czasu niż kiedykolwiek, telewizor to swoiste okno na świat i źródło rozrywki dla całej rodziny. A jak wiadomo im większe okno, tym lepszy widok.

Ekrany o przekątnej 32 czy 42 cali to obecnie rzadkość. Zdecydowanie częściej wybieramy telewizory 55 czy nawet 65-calowe. I tu pojawia się pytanie – jak wybrać, żeby nie żałować? Tym bardziej, że mówimy o inwestycji na 6-7 kolejnych lat. W 2019 roku firma Samsung – jeden z wiodących na świecie producentów telewizorów – zapytała Europejczyków a w tym także Polaków, którzy kupili telewizor o przekątnej ekranu 55 cali lub większy, czy są zadowoleni ze swojego wyboru. Aż 69 proc. badanych przyznało, że następnym razem rozważy zakup jeszcze większego ekranu. Niech to stanowi dla nas swoistą podpowiedź, jeśli stoimy przed dylematem, jaki telewizor wybrać.

Magia wielkiego ekranu

Rosnąca popularność dużych ekranów jest efektem m.in. coraz lepszej jakości obrazu. Rozdzielczość 4K to już nowy standard. W tym kontekście warto podkreślić, że duży ekran nie uznaje w tym aspekcie kompromisów. Odwzorowanie kolorów, szczegółów i ich wyrazistość to elementy, które mają ogromny wpływ na wrażenia z oglądania zwłaszcza, gdy do gry wchodzą telewizory o przekątnej powyżej 65 cali.

Dobra wiadomość jest taka, że dziś ta rozdzielczość cyfrowego sygnału wejściowego nie stanowi już większego wyzwania. I tak na przykład technologia Inteligentnego Skalowania do 4K, która jest dostępna w telewizorach Samsung QLED, takich jak QLED Q70A czy Q80A, automatycznie poprawia obraz, podnosząc jego rozdzielczość. Poprzez wyostrzenie szczegółów, przywrócenie krawędzi i zredukowanie szumów materiał wideo prezentuje się świetnie, a im większy ekran, tym bardziej spektakularne efekty. Wysoka rozdzielczość sprawia, że możemy siedzieć bliżej ekranu. Oznacza to zatem, że dziś większy ekran z powodzeniem sprawdzi się w mniejszym salonie.

Większe emocje na dużym ekranie - zdjęcie 1

fot. Samsung Electronics

Źródło rozrywki

Wybierając telewizor warto także sprawdzić oferowane funkcje dodatkowe i udogodnienia, dzięki którym codzienne korzystanie będzie łatwe i przyjemne. Nowy model z pewnością powinien należeć do kategorii Smart TV. Taki ekran podłączymy do internetu, co otwiera przed nami drzwi do filmowo-serialowego świata. Sami decydujemy, co i kiedy oglądamy za pośrednictwem takich aplikacji VOD, jak HBO GO, ipla, Netflix, Player.pl, Prime Video, Rakuten TV, TVN24 GO, TVP VOD czy YouTube.

Jako przedstawiciele Smart TV QLED Q80A czy Q70A mają sporo do zaoferowania również fanom sportu i gier. O płynność i dynamikę obrazu dba m.in. Zaawansowany Upłynniacz Ruchu+. Dzięki poprawie ruchu do 120 Hz w 4K nasze wrażenia będę świetne - bez względu na to, czy jesteśmy widzami czy graczami.

Warto także wiedzieć, że zakupiony teraz telewizor Samsung jest w pełni przygotowany na zmianę standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej, która nastąpi 30 czerwca 2022 roku. Dzięki DVB-T2 uzyskamy m.in. wyższą jakość obrazu, która w przypadku dużych ekranów ma szczególne znaczenie.

Czy czekać do wiosny i w ostatniej chwili przed wprowadzeniem nowego standardu nadawania programów telewizyjnych szukać nowego telewizora? A może teraz zrobić to spokojnie analizując różne oferty?  

Oceń artykuł
0,00 / 0 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

, ,

Polecamy Ci również

Zobacz także