Wczesna wiosna na balkonie - te kwiaty możesz już sadzić

7
Wczesnowiosenne kwiaty na balkonie
Jeśli pogoda dopisuje, to pierwsze kwiaty na balkonie można sadzić już w marcu.

Pierwsze kwiaty na balkonie możemy posadzić już w marcu, a w kwietniu - dosadzić kolejne. Podpowiadamy, jakie gatunki kwiatów można już sadzić w balkonowych skrzynkach.

Rośliny na balkon, które można posadzić już w marcu

Jeśli pogoda dopisuje, to o kwiaty na balkonie możemy się postarać się już wczesną wiosną.W marcu zawsze można spodziewać się zmiennej pogody - słońca na przemian z zadymkami, ale jeśli nie ma mrozów, to możemy zacząć ozdabiać nasz balkon kwiatami.
Wczesną wiosną w naszej skrzynce balkonowej mogą się znaleźć krokusy, hiacynty, żonkile, prymulki, szafirki. Wszystkie te kwiaty możemy kupić niemal w każdym supermarkecie i kwiaciarni. Dużą wygodą jest to, że są one sprzedawane prawie gotowe do kwitnięcia, więc nie musimy długo czekać, aż nasz balkon stanie się kolorowy i pachnący. W dodatku wczesnowiosenne kwiaty ucieszą nie tylko nas, ale również pszczoły, bo wiele wiosennych kwiatów jest miododajnych.
Dowiedz się więcej: Jak pielęgnować, nawozić i podlewać kwiaty balkonowe

Inne wiosenne kwiaty na balkon

W drugiej kolejności (kwiecień) możemy posadzić na przykład bratki, pełniki (jaskry), niezapominajki. To kwiaty, które będą kwitły przez kolejny miesiąc-dwa, potem będziemy musieli uzupełnić naszą skrzynkę innymi kwiatami.
Bratki są dostępne w ogromnym wyborze kolorów, więc skrzynka złożona tylko z nich nie będzie monotonna. Ale różne gatunki możemy też połączyć i uzupełnić kompozycję np. gęsiówkami i skalnicami, które pojawiają się w sprzedaży wczesną wiosną, ale kwitną przez cały sezon.

Podpowiadamy też: Jak sadzić kwiaty balkonowe, żeby kwitły pięknie, a ich pielęgnacja nie była uciążliwa

Oceń artykuł
4,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Katarzyna Laszczak

Polecamy Ci również

Zobacz także