Warzywa z własnej grządki – oborniki granulowane

Nawożenie gleby
Wiosna to najlepszy czas, aby rozpocząć prace pielegnacyjne w ogródku.

Wiosna tuż tuż, dlatego warto pomyśleć o rozpoczęciu prac pielęgnacyjnych w ogrodzie. Zastosowanie właściwego nawożenia, pozwoli nam zachwycać się pięknem roślin i obfitymi, zdrowymi plonami.

Obowiązkowo powinniśmy zacząć od nawożenia organicznym obornikiem. To bardzo cenne źródło substancji wspomagających wzrost roślin oraz wzbogacających i użyźniających glebę. Dotychczas stosowanie obornika mogło być wyzwaniem – głównie z powodu nieprzyjemnego zapachu i dużych ilości potrzebnego nawozu. Nie jest to już problemem! Dzięki serii łatwych w użyciu, bezwonnych i w 100% naturalnych oborników granulowanych możemy swobodnie uprawiać bliskie naturze i świadome ogrodnictwo.

Same zalety!

Oborniki granulowane są doskonałym nawozem do stosowania zarówno przez profesjonalistów, jak i hobbystów. Są uniwersalnego użycia – można je stosować w przypadku większości roślin – zarówno warzyw i roślin sadowniczych, jednorocznych kwiatów, bylin, drzew iglastych i liściastych, krzewów, jak i wymagających trawników. Przekompostowane nawozy naturalne, bogate w niezbędne dla zdrowia roślin składniki pokarmowe, poprawiają strukturę gleby i  wzbogacają ją w próchnicę. Skoncentrowane granulki stopniowo uwalniają się do gleby, zmieniając jej strukturę. Dzięki ich zastosowaniu gleba staje się bardziej wilgotna i przewiewna. Oborniki granulowane są całkowicie biodegradowalne a więc bezpieczne dla środowiska i roślin – nie zawierają toksycznych substancji chemicznych, są wolne od patogenów oraz nasion chwastów. Posiadając takie same właściwości co świeży nawóz, jest maksymalnie wydajny – 1 kg obornika Florovit pro natura zastępuje średnio 4 kg świeżego obornika!
Oborniki granulowane Florovit pro natura warto stosować od marca do listopada. Granulat należy rozsypać po glebie, następnie wymieszać z nią, a na koniec obficie podlać. Tak zastosowany nawóz będzie się stopniowo uwalniał do gleby dostarczając roślinom składników odżywczych i substancji humusowych. Dawkowanie zależy od składu, więc przed stosowaniem warto zapoznać się z opisem na opakowaniu. Prezentowane nawozy dostępne są w opakowaniach od 4 l do 20 l oraz w wygodnych i łatwych w użyciu kartonowych opakowaniach 1 l.

Jaki rodzaj wybrać?

Obornik owczy Florovit pro natura, jako jedyny na rynku, posiada certyfikat do stosowania w uprawach ekologicznych. Pozyskiwany z ekologicznej hodowli owiec, dedykowany jest dla roślin wymagających wysokiej dawki azotu. Obornik owczy ma neutralny odczyn, dlatego można go zastosować przy siewie i sadzeniu. Obornik bydlęcy Florovit pro natura to w 100% naturalny nawóz, bogaty w substancje humusowe, które poprawiają strukturę gleby, wpływając na odżywienie roślin. Nawóz doskonale nadaje się do roślin ogrodowych, szczególnie polecany na szybko nagrzewające się gleby piaszczyste. Obornik koński Florovit pro natura, powodując szybsze nagrzewanie się gleby, jest szczególnie cenny przy przygotowaniu podłoża do rozsady. Stosowany na glebach ciężkich i gliniastych zwiększa ich przepuszczalność. Obornik kurzy Florovit pro natura jest nawozem niezwykle bogatym w azot, szybko wzbogacającym glebę. Doskonale sprawdza się również jako dodatek do kompostu.


 
Wybór właściwego nawozu pozwoli cieszyć się okazałymi, bujnie kwitnącymi kwiatami czy zdrowymi, smakowitymi, pełnymi witamin i antyoksydantów warzywami i  owocami z własnej uprawy.
Oceń artykuł
4,40 / 10 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Florovit

Polecamy Ci również

Zobacz także