Telewizor QLED Q80T spełnia marzenia graczy

0
Multi Viev

Fani wirtualnych rozgrywek zapewne z niecierpliwością odliczają dni do premiery nowych konsol. Nie da się ukryć, że najlepszym przyjacielem konsoli jest telewizor. Najlepiej taki, który charakteryzuje się wysokiej jakości obrazem oraz dźwiękiem i licznymi udogodnieniami dla graczy.

Zapaleni gracze wiedzą, że ekran, który zadba o wciągające wrażenia to absolutna konieczność. Przeglądając oferty telewizorów warto zwrócić uwagę na funkcje, które zapewnią nam przewagę nad przeciwnikiem. Ważne są zarówno świetna jakość obrazu i dźwięku, jak i niski input lag czy rozwiązania, które pozwolą nam osiągnąć coraz lepsze wyniki. Kombinację takich zwycięskich funkcji na pewno znajdziemy w modelu Samsung QLED Q80T.

 

Game Enhancer

Z kim grać, żeby wygrać

Miłośnicy gier wyścigowych czy strzelanek FPS, wiedzą że ułamki sekund zadecydują o ostatecznym wyniku rozgrywki. Wtedy pomocny okazuje się niski input lag, czyli jeden z najważniejszych dla gracza czynników. To czas potrzebny na zarejestrowanie polecenia wprowadzonego na klawiaturze lub kontrolerze i zrealizowanie go na ekranie. Im krótszy input lag, tym bardziej wciągająca jest gra. W telewizorze Q80T jest on praktycznie niewyczuwalny i wynosi około 9,8 ms.

Przy dynamicznych grach, znanych ze swojej zaawansowanej grafiki, ważna jest płynność działania, bez przycinania obrazu. W celu eliminacji tego typu niedogodności w telewizorach QLED zastosowano technologię FreeSync. Tym samym płynność gier charakteryzująca do tej pory głównie monitory gamingowe dostępna jest teraz na dużym ekranie telewizora.

Wszechstronność

Jednym z najważniejszych udogodnień jest Automatyczny Tryb Gry, który sprawi, że telewizor od początku będzie idealnie współpracował z konsolą. Kiedy użytkownik rozpoczyna grę na nowym urządzeniu, telewizor je rozpoznaje i automatycznie wprowadza optymalne ustawienia. Dzięki temu od razu można oddać się wciągającej grze.

Jeśli zależy nam rozwijaniu swoich umiejętności albo mamy problem z przejściem konkretnego fragmentu gry, nieoceniona może okazać się funkcja Multi View. Pozwala ona podzielić ekran na dwie części, umożliwiając jednoczesne granie z jednej strony i odtwarzanie filmów instruktażowych ze smartfona na jego drugiej połowie. Możliwość grania i oglądania ulubionego kanału na jednym ekranie pozwala uniknąć rozproszenia uwagi, które towarzyszyłoby grze i koncentrowaniu się na wyświetlaczu telefonu w tym samym czasie. Funkcja ta wykrywa również zmianę orientacji wyświetlania obrazu na telefonie i automatycznie odwzorowuje ją na telewizorze.

Real Game Enhancer+

Wrażenia audio-wizualne

Podczas gry nasza uwaga mimowolnie skupia się na kolorze. Ważne, aby barwy były wyraziste i nasycone, a poziomy czerni – zróżnicowane. Będzie to niezwykle przydatne, zwłaszcza wtedy, gdy akcja gry toczy się w ciemnych lokalizacjach. Na szczęście Dynamiczny Korektor Czerni, ułatwi rozróżnienie przedmiotów i przeciwników, którzy w innym wypadku nie byli dobrze widoczni. Dlatego niezależnie od tego, czy eksplorujesz mroczne lochy czy atakujesz, to rozwiązanie zapewni da graczowi przewagę w każdym rodzaju gry. Z kolei Game Motion Plus zapewnia płynny ruch w czasie rozgrywki zachowując wysoką jakość grafiki.

Doznania z wirtualnej rozgrywki nie byłyby pełne bez wyrazistych efektów dźwiękowych. Szczególnie w grach, w których w każdej chwili musisz być świadomy tego, co dzieje się wokół Ciebie, rozwiązanie takie jak Dźwięk Podążający za Obiektem[1] (OTS) może okazać się nieocenione. Ta funkcja sprawi, że gdy strzał pada z jednej strony ekranu, dźwięk podążający za lotem kuli usłyszymy za chwilę na jego przeciwległym końcu. Warto też pomyśleć o soundbarze takim jak Q70T, który dzięki z funkcji Tryb Gra Pro wciągnie Cię w sam środek akcji, optymalizując dźwięk w każdej scenie. Gra stanie się jeszcze bardziej wciągająca.

 


[1] Nie dotyczy QLED Q80T 49'' i 50".

Oceń artykuł
0,00 / 0 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również

Zobacz także