Taras przydomowy

Taras przydomowy

Idealne płyty do aranżacji nawierzchni tarasu - płyty Sheridan z linii Libet Patio.Taras przydomowy to miejsce, gdzie możemy po ciężkim dniu pracy odetchnąć z filiżanką kawy lub z dobrą książką. To tutaj odbywać się będą miłe spotkania
z przyjaciółmi i radosne zabawy z dziećmi. 

Ci, którzy są posiadaczami domów z ogrodem
i tarasem są prawdziwymi szczęściarzami. Nie ma nic przyjemniejszego jak zjeść śniadanie na świeżym powietrzu i delektować się aromatem kawy i śpiewem ptaków. Tak rozpoczęty dzień na pewno będzie udany. Dlatego przy budowie domu i aranżacji ogrodu nie możemy zapomnieć o tarasie. Należy go tak urządzić, aby spełniał nasze estetyczne wymagania, a także harmonizował się z wnętrzem budynku oraz ogrodem. Wówczas doskonale połączy on dom z jego otoczeniem. Komponując się z nim znacząco wpływa na jego pozytywny klimat i wygląd. W takim miejscu z pewnością wszyscy poczują się doskonale.

Nawierzchnia z płyt Sheridan z linii Libet Patio nadaje otoczeniu wyjątkowy charakter.Taras jako część przestrzeni mieszkalnej - płyty Torino z linii Libet Impressio.

Aranżacja tarasu przydomowego nie jest łatwą sprawą. Przede wszystkim musimy zaplanować przestrzeń, kupno roślin oraz odpowiednich i funkcjonalnych mebli ogrodowych i co najważniejsze nawierzchni tarasu. Jest to bardzo ważna kwestia bo chcemy, aby taras służył nam na lata. Materiał do tego użyty powinien być nie tylko nienasiąkliwy i odporny na ścieranie, ale również mrozoodporny. W celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom powinien być również antypoślizgowy, czyli najlepiej, żeby miał lekko szorstką powierzchnię.

Większość tarasów jakie możemy zobaczyć są wyłożone gresem lub terakotą, jednak co raz częściej używana do tego celu jest kostka brukowa. Do zalet tarasu z kostki brukowej należą:

  • trwałość,
  • wytrzymałość na warunki atmosferyczne,
  • walory estetyczne.

Taras z kostki brukowej pasować będzie do ogrodów klasycznych i nowoczesnych. Są one polecane szczególnie do patio o niewielkiej powierzchni.

Kostka brukowa Piccola z linii Libet Decco doda uroku zarówno klasycznemu patio jak i tarasowi w bardziej nowoczesnym stylu.

Jeśli nasz taras jest duży to dobrym wyborem będą kamienne lub betonowe płyty tarasowe - dostępne w przeróżnych barwach i kształtach, co znacznie powiększyło możliwości efektownej aranżacji przestrzeni. Taki taras będzie wytrzymały i łatwy w utrzymaniu, gdyż okresowo przeprowadzana impregnacja zabezpiecza przed trwałymi zabrudzeniami. Jeżeli już wiemy jaki materiał wybrać na taras przydomowy to teraz wystarczy wybrać kolor i styl nawierzchni. Wówczas dobry wybór stanie się znacznie prostszy.

Oceń artykuł
4,40 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Libet

Polecamy Ci również

Zobacz także