Sztuczna trawa w ogrodzie i na balkonie lub tarasie

Sztuczna trawa w ogrodzie i na balkonie lub tarasie

sztuczna trawa na tarasieTkana sztuczna trawa dotąd kojarzona z boiskami piłkarskimi coraz śmielej wchodzi do domów i mieszkań prywatnych, a dokładniej na ogrody, tarasy i balkony. Jej główną zaletą jest świeży wygląd podczas długotrwałych upałów i łatwiejsze utrzymanie czystości w porównaniu do trawy naturalnej.

Trawę naturalną musimy podlewać, kosić, grabić i nawozić,
w przypadku tkanej sztucznej należy ją raz na jakiś czas odkurzyć lub przepłukać wodą (cechuje się bardzo dobrą przepuszczalnością wody, która natychmiast przesiąka do gleby, nie tworząc kałuż). Do tego ta druga stanowi barierę przed kretami, które niestety bardzo łatwo przechodzą przez warstwę trawy naturalnej tworząc kretowiska.

sztuczna trawa w ogrodzietkana trawa w ogródku

Sztuczna trawa znajduje coraz większe zastosowanie w przydomowych ogrodach, jednak nie
w takim stopniu, jak np. w krajach śródziemnomorskich. Tam naturalna trawa jest bardziej niszczona przez słońce, które świeci bardziej intensywnie i przez więcej dni w roku niż w Polsce. Wygląda tak samo świeżo na otwartym, nasłonecznionym ogrodzie, jak i w zacienionych miejscach (balkony, tarasy).

sztuczna trawa na balkonieW przypadku balkonów i zadaszonych tarasów jej użytkowanie zapewnia większą czystość, szczególnie, gdy mamy dzieci. W cieplejsze dni przesiadujemy z pociechami na tarasie, łapiąc świeże powietrze i często poruszamy się między tarasem a wnętrzem domu. Przy trawie naturalnej przed wejściem do domu należałoby zmieniać lub zdejmować obuwie - przy tkanej ten problem nie istnieje.

Oceń artykuł
4,20 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Dywilan

Polecamy Ci również

Zobacz także