Suszenie kwiatów

Katarzyna Dębek
Katarzyna Dębek
Cocoparisienne - pixabay.com
Suche bukiety są coraz popularniejszą dekoracją pomieszczeń. Ich dużą zaletą jest trwałość kompozycji oraz estetyczny wygląd, który pasuje do wielu domowych aranżacji.

Obecnie każdy ogrodnik ma do dyspozycji wiele odmian roślin, które doskonale nadają się do ususzenia.

Warte polecenia kwiaty na suche bukiety Kwiaty jednoroczne

  • Aksamitki rozpierzchłe - są łatwymi
    w uprawie roślinami, którym odpowiadają miejsca nasłonecznione. Dobrze wzrastają w żyznej glebie, tworząc okazałe kwiatostany, przeważnie ubarwione na żółto bądź czerwono.
  • Chabry - są dość popularnymi bylinami, o małych wymaganiach uprawowych. Mają rurkowate kwiaty o błękitnym zabarwieniu. Kwitną przez całe lato, osiągając do 90 cm wysokości.
  • Nieśmiertelniki - zwane także kocankami. To białe, żółte, pomarańczowe lub purpurowe kwiaty, wyrastające na wysokość 90 cm. Rośliny te lubią miejsca nasłonecznione, a ich dużą zaletą jest trwałość po ususzeniu. Nieśmiertelniki cechują się ponadto długim okresem kwitnienia, przypadającym na pierwszą połowę lipca aż do października.

Kwiaty wieloletnie

  • Dziewanny pospolite - rośliny osiągające 100 cm wysokości. Ich jajowate, żółte kwiaty tworzą się na całej łodydze. Dziewanny są bardzo odporne na działanie przymrozków, ponadto dobrze wzrastają w niemal każdej glebie ubogiej w wapń.
  • Łyszczec - to delikatna roślina należąca do rodziny goździkowatych. W zależności od gatunku łyszczce osiągają od 20 do 100 cm wysokości, a na ich wierzchołkach tworzą się drobne wielokolorowe kwiaty.
  • Tawułki - są bylinami osiągającymi do 150 cm wysokości. Okres ich kwitnienia przypada na pierwszą połowę czerwca i zazwyczaj trwa aż do września. Tawułki tworzą wąskie kwiaty
    o białym lub różowawym zabarwieniu, mogą być umieszczane w delikatnie zacienionych miejscach.

Jak suszyć kwiaty?

Do suszenia nadają się dojrzałe kwiaty, zawierające jak najmniejsze ilości wody. Przed suszeniem należy związać je ze sobą za pomocą sznurka, a następnie umieścić w ciemnym i przewiewnym miejscu. Pomieszczenie, w którym kwiaty będą się suszyły powinno być pozbawione dostępu do promieni UV. Dzięki temu kolor pędów nie odbarwi się, a ususzone rośliny zachowają swój naturalny kolor.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

SIM Zagłębie inwestycje pow. zawierciański

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na e-ogrodek.pl e-ogrodek.pl