Sukulenty – 10 pomysłów na dekoracje

1
Sukulenty – 10 pomysłów na dekoracje
Sukulenty to bardzo dekoracyjne rośliny. Należy do nich wiele gatunków, różniących się kształtem i odcieniem, ale mających podobne wymagania.

Z sukulentów możemy tworzyć oryginalne kompozycje. Dziś proponujemy 10 pomysłów na dekoracje z tych roślin.

Sukulenty to bardzo dekoracyjne rośliny. Należy do nich wiele gatunków, różniących się kształtem i odcieniem, ale mających podobne wymagania. Dzięki temu z sukulentów łatwo tworzyć oryginalne dekoracje. W jednym pojemniku możemy uprawiać kilka roślin, należących do tej grupy. Stworzenie kompozycji z sukulentów to tylko część sukcesu.

Dekoracja z sukulentów

Sukulenty są łatwe w uprawie i dekoracyjne.

Katarzyna Laszczak
Sukulenty w domu

Sukulenty w betonowych doniczkach.

Pexels Pixabay.com
Kaktus

Kaktus w doniczce

valtercirillo Pixabay.com
Sukulenty w ogrodzie.

Sukulenty w ogrodzie.

tirex59 Pixabay.com

Efekt naszych prac możemy podkreślić kupując, albo tworząc samemu oryginalne pojemniki. Sukulenty będą elegancko wyglądać w jajowatych, ceramicznych pojemnikach. Możemy je również umieścić w szklanych kulach – wiszących, czy stojących. Taką kompozycję możemy uzupełnić, np. kolorowym piaskiem, kamykami, czy gałązkami.

Dowiedz się: Jak uprawiać grubosza, czyli drzewko szczęścia

Sukulenty dobrze będą wyglądać w metalowych pojemnikach, imitujących wiaderka, albo balie. Dobrym pomysłem jest pomalowanie takich pojemników na różne kolory, dopasowane do kolorystyki naszego wnętrza.

PolecamyMiniaturowy ogródek z sukulentó

Możemy też się zdecydować na bardziej rustykalny styl i umieścić nasze rośliny w drewnianych skrzynkach, zbitych z deseczek lub drewnianym pojemniku wydłubanym z drewna. Równie oryginalnie będą wyglądać różne "łódeczki", przywiezione jako pamiątka z wakacji.

Pamiętajmy tylko, że sukulenty potrzebują dużo słońca – wybierzmy więc odpowiednie miejsce do ustawienia naszej dekoracji. Nie powinniśmy ich za często podlewać, a jeśli od czasu do czasu przesuszymy rośliny, to im to nie zaszkodzi (sukulenty magazynują wodę w liściach lub łodygach).

Oceń artykuł
4,73 / 11 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Polecamy Ci również

Zobacz także