Sukulenty – 10 pomysłów na dekoracje

Sukulenty – 10 pomysłów na dekoracje

Z sukulentów możemy tworzyć oryginalne kompozycje. Dziś proponujemy 10 pomysłów na dekoracje z tych roślin.

sukulenty w doniczkachkompozycja z sukulentów

Sukulenty to bardzo dekoracyjne rośliny. Należy do nich wiele gatunków, różniących się kształtem i odcieniem, ale mających podobne wymagania. Dzięki temu z sukulentów łatwo tworzyć oryginalne dekoracje. W jednym pojemniku możemy uprawiać kilka roślin, należących do tej grupy. Stworzenie kompozycji z sukulentów to tylko część sukcesu. Efekt naszych prac możemy podkreślić kupując, albo tworząc samemu oryginalne pojemniki. Sukulenty będą elegancko wyglądać w jajowatych, ceramicznych pojemnikach. Możemy je również umieścić w szklanych kulach – wiszących, czy stojących. Taką kompozycję możemy uzupełnić, np. kolorowym piaskiem, kamykami, czy gałązkami.

Dowiedz się: Jak uprawiać grubosza, czyli drzewko szczęścia

sukulenty w szklanej kulidekoracja z sukulentów

Sukulenty dobrze będą wyglądać w metalowych pojemnikach, imitujących wiaderka, albo balie. Dobrym pomysłem jest pomalowanie takich pojemników na różne kolory, dopasowane do kolorystyki naszego wnętrza.

PolecamyMiniaturowy ogródek z sukulentów

metalowe pojemniki na roślinykolorowe pojemniki na rośliny

Możemy też się zdecydować na bardziej rustykalny styl i umieścić nasze rośliny w drewnianych skrzynkach, zbitych z deseczek lub drewnianym pojemniku wydłubanym z drewna. Równie oryginalnie będą wyglądać różne "łódeczki", przywiezione jako pamiątka z wakacji.

 drewniana skrzynka na roślinysukulenty w drewnianej skrzynce

Pamiętajmy tylko, że sukulenty potrzebują dużo słońca – wybierzmy więc odpowiednie miejsce do ustawienia naszej dekoracji. Nie powinniśmy ich za często podlewać, a jeśli od czasu do czasu przesuszymy rośliny, to im to nie zaszkodzi (sukulenty magazynują wodę w liściach lub łodygach).

pomysł na doniczkę

dekoracja z roślin

Oceń artykuł
4,67 / 9 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: homedit.com

Polecamy Ci również

Zobacz także