Styl skandynawski w ogrodzie

Styl skandynawski w ogrodzie

Kostka Modena w kolorach granito i nero z linii Libet Decco.Styl skandynawski idealnie sprawdza się nie tylko w aranżacji wnętrz, ale także ogrodu. Jeśli jesteśmy zmęczeni nadmiarem ozdób i natłokiem dodatków, zdecydujmy się na elegancką, skandynawską prostotę.

Tempo życia sprawią, że coraz częściej marzymy o odpoczynku i wytchnieniu. Wyciszeniu sprzyja atmosfera własnego domu – w nim możemy zapomnieć o kłopotach i problemach. Najłatwiej nam się zrelaksować w jasnych, naturalnych wnętrzach. Takie właśnie są wnętrza w stylu skandynawskim, a że jest to styl bliski naturze – równie dobrze sprawdza się w aranżacji tarasów, balkonów czy ogrodów, gdzie w ciepłe dni możemy spędzać wolne chwile.

Kostka Modena doskonale podkreśla prostotę alejki prowadzącej do domu i domowego tarasu.Światło i prostota

Styl skandynawski, dzięki swojej prostocie jest uniwersalny. W przeciwieństwie do wymuskanych i starannie zaplanowanych ogrodów francuskich, czy angielskich, ogrody skandynawskie są maksymalnie naturalne, łatwe w utrzymaniu i nie przytłoczone nadmiarem różnych elementów.
Charakterystyczne dla ogrodów w stylu skandynawskim są naturalne materiały, jasne kolory i proste linie. W aranżacji nawierzchni w tym stylu możemy wykorzystać jasną kostkę brukową, beżową lub szarą, zbędne są wzory, czy dodatki. Na taras idealnie pasują płyty lub kostka w łagodnym kolorze nadmorskiego piasku. Te elementy wprowadzą harmonijną i spokojną atmosferę do naszego ogrodu. Naturalny charakter idealnie podkreślą także schody, czy obrzeża rabat wykonane z podobnych materiałów.

Kostki Via Castello z linii Libet Decco sprawiają, że taras jest niezwykle uporządkowany, ale nie nudny.

Atmosfera spokoju

Równie ważny jest dobór roślin. Powinny być one łatwe w uprawie i nie wymagające szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych. Do aranżacji ogrodu w stylu skandynawskim doskonale pasują drzewa i krzewy iglaste, ozdobne trawy oraz wrzosy i wrzośce. Dodatkowo podkreślą one „północny” klimat ogrodu.
Nie zapominajmy też o meblach ogrodowych. Połączenie prostoty i funkcjonalności z ciepłem i przytulnością, to sztuka, która w skandynawskim designie udaje się od lat.
Dom i ogród w stylu skandynawskim to propozycja dla przedstawicieli wszystkich pokoleń rodziny. Naturalna aranżacja tworzy przyjazną, ciepłą i spokojną atmosferę, idealną do odpoczynku i wyciszenia.

Płyty tarasowe tworzą skandynawski klimat nawet na... balkonie. Nawierzchnia z płyt Venetia linia Libet Impressio.

Oceń artykuł
4,67 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Libet

Polecamy Ci również

Zobacz także