Storczyki - egzotyka na gałązce

1
Storczyk - falenopsisy
Kwiaty storczyków urzekają egzotycznym pięknem. W domowej uprawie najbardziej popularne są falenopsisy.

Storczyki dobrze rosną w zacisznych miejscach. Nie znoszą przeciągów i niespodziewanych zimnych powiewów – uważajmy więc podczas wietrzenia mieszkania.

Storczyk falenopsis to epifit, czyli roślina, która w naturze rozwija się...na gałęziach drzew. Wrasta korzeniami w szczeliny kory lub rozwidlenia konarów, gdzie zebrało się nieco starych liści. Dlatego potrzebuje specyficznego podłoża. Specjalny substrat kupimy w sklepie ogrodniczym. W uprawie falenopsisów niebagatelną rolę odgrywa światło. Pozbawiony słońca okaz będzie się rozwijać, ale nie wytworzy nowych pąków kwiatowych.

Polecamy PORADNIKJak uprawiać i pielęgnować storczyki w domu

Latem promienie słoneczne przypalają liście rośliny, dlatego należy ją ustawić w cieniu lub w widnym, ale nie nasłonecznionym miejscu. Zwykle podlewamy storczyki raz na tydzień, za to bardzo obficie. Pamiętajmy jednak, że korzenie tej rośliny lubią oddychać i muszą mieć zapewniony dostęp powietrza. Dlatego po 15 minutach trzeba wylać nadmiar wody z podstawki. Z następnym podlewaniem czekamy do momentu, aż podłoże przeschnie. Pamiętajmy o regularnym nawożeniu. Wystarczy preparat do roślin kwitnących, stosowany co dwa tygodnie. Ponieważ falenopsis rośnie przez cały rok, nie zaprzestajemy nawożenia jesienią i zimą.

Oceń artykuł
5,00 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Izabella Sieńko-Holewa

Źródło: polskatimes.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także