Wprawdzie eleganckich ośrodków spa jest w naszym kraju pod dostatkiem. Aby jednak móc skorzystać z relaksujących zabiegów trzeba zaplanować i zorganizować wyjazd (przynajmniej jednodniowy). Tymczasem, bardziej zapracowana część społeczeństwa miewa z tym problem. Z kolei to właśnie takim osobom najbardziej przydałaby się odrobiona zasłużonego luksusu. Rozwiązaniem jest stworzenie spa we własnym ogrodzie.
Domowe wanny z hydromasażem goszczą już od dawna w naszych domach. Chętnie z nich korzystamy i na ogół jesteśmy zadowoleni z dokonanego wyboru. Nie ma to jednak, jak relaks na świeżym powietrzu. Zwłaszcza wówczas, gdy dookoła piękna zieleń, a pogoda zachęca do wyjścia na zewnątrz domu. Prywatne, ogrodowe jacuzzi jest wtedy istnym rajem na ziemi.
Historia hydromasażu
Hydromasaż nie jest bynajmniej odkryciem naszych czasów. O jego leczniczych i relaksujących walorach wiedziano bowiem już w Starożytności. Ówcześni Rzymianie chętnie chadzali do łaźni, gdzie odnajdywali odprężenie, nawiązywali nowe kontakty towarzyskie oraz liczyli na uzdrawiającą moc wodnych rozkoszy. O leczniczych właściwościach hydromasażu zapewniał Hipokrates oraz Pitagoras. Wiek XX przyniósł ponownie zwiększone zainteresowanie hydroterapią. Mogli na nią liczyć kuracjusze w ośrodkach rehabilitacji i odnowy biologicznej oraz pacjenci w niektórych szpitalach. Dysponowanie przez placówki publiczne hydromasażem praktycznie do dnia dzisiejszego podnosi ich prestiż i świadczy o dobrym zarządzaniu. Prywatne lecznice, sanatoria, hotele, ośrodki wczasowo – wypoczynkowe oferują aktualnie hydromasaż, jako jeden z podstawowych elementów pobytu w tych miejscach. Wielu z nas nie chce jednak jeździć wiele kilometrów, by uczestniczyć w zabiegach razem z innymi gośćmi. Takie osoby już od jakiegoś czasu mają możliwość nabycia urządzeń, które z powodzeniem można montować nawet w niewielkich blokowych mieszkaniach. Od niedawna wzrasta również zainteresowanie sprzętem do hydromasażu, przeznaczonym do instalowania w prywatnych ogrodach.
Działanie wodnych masaży
Z masaży wodnych mogą korzystać praktycznie wszyscy. Poleca się je tak dla małych dzieci, jak i osób w podeszłym wieku. Pewne ograniczenia dotyczą jedynie tych, którzy cierpią na choroby serca. Regeneracyjne i wzmacniające kąpiele są szczególnie doceniane przez ludzi wykonujących pracę w pozycji stojącej lub siedzącej. Hydromasaż genialnie wpływa bowiem na schorzenia związane z kręgosłupem oraz poprawia krążenie. Niweluje też bóle stawów i wspomaga leczenie rwy kulszowej. Ponadto zmniejsza napięcie mięśni, łagodzi bóle głowy, poprawia nastrój i zapewnia prawidłowy sen. Jest zatem idealny dla osób przemęczonych codziennymi obowiązkami, zestresowanych i żyjących w ciągłym pędzie.
Ogrodowego spa nie organizuje się jednak jedynie po to, by walczyć z chorobami. Hydromasaże to dla większości zabiegi o wymiarze relaksacyjnym i kosmetycznym. Pozwalają dłużej zachować młodość i utrzymać doskonałą formę. Pobudzają komórki nerwowe i dodają energii przed kolejnym trudnym dniem. Znakomicie współgrają z kosmetyką. W sposób zdecydowany poprawiają ukrwienie skóry i przyczyniają się do szybszej redukcji tkanki tłuszczowej. Pomagają zwalczać cellulit i przywrócić sprężystość mięśni. Doskonale sprawdzają się u kobiet po porodzie, które chcą możliwie najszybciej powrócić do formy i figury, jaką posiadały przed zajściem w ciążę. Zabiegi w wodzie są również polecane przy problemach skórnych oraz zaburzeniach trawienia.
Woda i powietrze
Woda do kąpieli jest przyjemna dla naszego ciała, gdy jej temperatura wynosi 35 stopni Celsjusza. Im bardziej będziemy odsuwać się od tej granicy (w górę lub w dół) – tym określone bodźce intensywniej oddziałują na organizm. Dodatkowe wzmocnienie ich działania powoduje fakt, że woda w czasie masażu jest w ruchu. Owy ruch wywołuje zamontowany w wannie system dysz, z których woda wypływa pod odpowiednim ciśnieniem. Nowoczesne systemy pozwalają łączyć zalety masażu wodnego z masażem powietrznym i jeszcze bardziej podnosić walory zabiegów. Wytwarzane przez hydromasaż pęcherzyki powietrza są doskonałym sposobem na dostarczenie skórze wszelkiego rodzaju dodatków, stosowanych w czasie kąpieli. Niezwykle przyjemne oraz wspomagające leczenie chorób dróg oddechowych jest również wdychanie zapachów, unoszących się w mgiełce powstającej ponad wodą.
Spa w ogrodzie
Hydromasaż jest jeszcze bardziej kuszący, gdy można z niego korzystać w warunkach luzu i komfortu. Czyż takich właśnie warunków nie stwarza nasz własny ogród? Przecież jest on jak najbardziej odpowiednim miejscem do przeżywania błogich chwil relaksu nawet, gdy nie posiadamy ogrodowego jacuzzi. Ulokowanie wanny z hydromasażem w pobliżu domu podniesie walory estetyczne ogrodu, a nas samych uczyli właścicielami prywatnego uzdrowiska. Z oferowanych aktualnie ogrodowych spa można korzystać przez okrągły rok, choć oczywiście najbardziej kusząca pozostaje kąpiel na świeżym powietrzu w okresie letnich upałów. Relaks wprost idealny! Bez konieczności udawania się podróż, bez spojrzeń ciekawskich gapiów, bez zbędnego wydawania pieniędzy na każdy zabieg… Po prostu błogie chwile w zaciszu własnej działki.
krysiak65
Jak wysłać kwiaty do Polski
martan
Ja wracam z pracy ok godzinę samochodem lub pociągiem i to jest moje odcięcie od pracy, a w domu pierwsze co to szybki prysznic. Te 2 rzeczy idcinają mnie od pracy, dla mnie odpoczynek to przede wszystkim nie myślenie o pracy i to mi pomaga. Tak na marginesie dodam ze mam 2 małych dzieci i na odpoczynek przy nich tez mam czas, także dla tych które się obawiają, naprawdę nie ma czego. Nigdy nie pilam tej przysłowiowej zimnej kawy
Lubie sobie rownież raz na jakiś czas zrobić w domu spa. Długa kąpiel plus kosmetyki pielęgnacyjne. https://kobieta.onet.pl/krem-na-celluli ... al/p90sbd1