Sekator elektryczny

Sekator elektryczny

Sekator elektryczny to kolejny produkt, który znalazł się w ofercie narzędzi ogrodowych Skil Urban Series, skierowanej dla miłośników ogrodów.

Sekator elektryczny - zdjęcie 1

Sekator elektryczny (model 0740) z wydajnym silnikiem o mocy 450 W wyposażony jest w unikalną funkcją Grip Cut, zapewniającą bezpieczne przycinanie pędów i gałęzi.
Wydajny silnik sprawia, że sekator ma wystarczające rezerwy mocy do przycinania krzewów
i żywopłotów. Listwa tnąca o długości 52 cm zapewnia duży zasięg, a także efektywność cięcia dzięki zastosowaniu hartowanych noży ze stali węglowej, wycinanych techniką laserową
i szlifowanych diamentem. Natomiast funkcja Grip Cut zapobiega wyślizgiwaniu się gałęzi spomiędzy noży i zapewnia perfekcyjne przycinanie większych gałęzi o średnicy do 14 mm. Specjalna osłona umieszczona na wierzchołku listwy tnącej gwarantuje przycinanie żywopłotów także wzdłuż murów, bez ryzyka uszkodzenia listwy, gdy sekator przypadkowo dotknie twardej powierzchni.

Sekator elektryczny - zdjęcie 2

Aby umożliwić użytkownikom komfortową pracę w różnych pozycjach, sekator elektryczny został wyposażony w ergonomicznie zaprojektowany uchwyt tylny z miękką powierzchnią chwytną oraz dodatkowy uchwyt z przodu. Niewielki ciężar (tylko 2,8 kg) ułatwia manewrowanie sekatorem w sytuacjach wymagających trzymania narzędzia nad głową. Komfort obsługi zapewnia także duży, wygodny włącznik on/off. Szybko reagujący hamulec zatrzymuje pracę noży natychmiast po wyłączeniu narzędzia.

Sekator elektryczny jest wyposażony w rozwiązanie ułatwiające szybkie uprzątnięcie narzędzia po pracy i przechowywanie go w taki sposób, aby zajmował minimalną ilość miejsca. Sekator jest dostarczany wraz z rozsuwanym modułem stelaża ściennego, na którym można komfortowo zawiesić narzędzie, przy czym listwa tnąca z ostrymi nożami jest skierowana w stronę ściany.


Oceń artykuł
4,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Bosch

Polecamy Ci również

Zobacz także