Rośliny w pojemnikach

Uprawa roślin w pojemnikach to niewyczerpany temat. Rozmaitość kompozycji i wybór pojemników jest prawie nieograniczony, a ich aranżacja może wspaniale ożywić ogród. Sadzenie roślin w pojemnikach ma swoje plusy. Ich ustawienie można zmieniać, a gdy jakaś roślinka zmarnieje, łatwo wymienić ją na inną.

Rośliny w pojemnikach mogą być jednoroczne i wieloletnie. Te ostatnie to często gatunki, pochodzące z cieplejszych rejonów, a umieszczenie ich w doniczkach pozwala na przeniesienie roślin na zimę do pomieszczeń. Natomiast rośliny jednoroczne dają wspaniałą okazję to tworzenia barwnej kompozycji, którą pojemnik będzie odpowiednio eksponował.

Takie doniczkowe kompozycje można tworzyć zarówno w przeznaczonych do tego celu doniczkach, jak i wykorzystywać różnego rodzaju dekoracyjne pojemniki.

Zobacz również: Jak komponować rośliny w doniczkach

Poza ceramicznymi donicami, od lat popularne są stare taczki, czy wiklinowe kosze, ale można również wykonać bardzo efektowny „piętrowy ogród” z bali drzew, albo wykorzystać zabawne doniczki.

Rośliny w pojemnikach można ustawić na tarasie, między kwiatami zasadzonymi w ogrodzie, albo wykorzystać do aranżacji stołu. Kolorowa rabata z kwiatów może pojawić się nad naszymi głowami, a kwiaty w skrzynkach mogą zdobić nie tylko balkon, ale również ściany, a nawet drzewa. Rośliny w pojemnikach to doskonały sposób na aranżację zakątka ogrodu, czy tarasu.

Oceń artykuł
4,00 / 10 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: ivillage.com, hgtv.com

Polecamy Ci również

Zobacz także