Renowacja drewnianych narzędzi ogrodowych

0
Renowacja drewnianych narzędzi ogrodowych

prace w ogrodzie

Przyszła wiosna, a co za tym idzie, rozpoczyna się sezon prac ogrodowych. Zanim jednak zaczniemy porządki w ogrodzie, warto sprawdzić, w jakim stanie po zimie są nasze narzędzia. Grabiom, szpadlom czy sekatorowi z pewnością przyda się oczyszczenie i zabezpieczenie przed niszczeniem.

Dokonaj przeglądu akcesoriów ogrodowych

W przypadku większości prac na działce czy w ogródku pewne narzędzia są niezbędne. Porządne narzędzia ogrodowe najczęściej wyposażone są w tradycyjne, solidne drewniane trzonki. Często o nich zapominamy podczas renowacji, skupiając się wyłącznie na metalowych elementach i ochronie przed korozją. Tymczasem części wykonane z drewna także wymagają pielęgnacji, a po spędzeniu całej zimy w schowku czy garażu potrzebują odświeżenia. Regularna konserwacja drewnianych elementów narzędzi pozwoli na ich bezpieczne użytkowanie bez ryzyka wysunięcia się trzonka z metalowych zakończeń czy oddzielenia się niebezpiecznej drzazgi. Do takiej pielęgnacji drewna marka Drewnochron proponuje Lakierobejcę 2 w 1.

narzędzia ogrodniczeDlaczego lakierobejca?

Lakierobejca chroni naturalne drewno oraz odświeża jego wygląd. Przezroczysta, gładka powłoka, którą tworzy na powierzchni surowca, chroni drewno przed działaniem wody i promieni UV, a także innych czynników atmosferycznych. Na tak zaimpregnowanych narzędziach nie będzie się osadzał brud, łatwo będzie je oczyścić i ochronić przed insektami.

porządki w ogrodzieZanim rozpoczniesz renowację

Przed przystąpieniem do odnawiania narzędzi ogrodowych zadbajmy o właściwe przygotowanie podłoża. Drewno powinno być wyrównane, pozbawione zanieczyszczeń i pyłów oraz suche. Jeśli powierzchnia ta nie była wcześniej malowana, należy ją uprzednio zabezpieczyć za pomocą bezbarwnego impregnatu. Lakierobejcę dokładnie mieszamy i nanosimy równomiernie wzdłuż słojów widocznych na powierzchni drewna. Najlepszą ochronę i wygląd zapewni nałożenie 1-2 warstw. Dzięki właściwie i systematycznie przeprowadzanej renowacji narzędzi ogrodowych będziemy mogli cieszyć się sprawnym sprzętem przez wiele lat.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Drewnochron

Polecamy Ci również

Zobacz także