Rębak do gałęzi

Rębak do gałęzi

Od kilku dni cała Polska zmaga się z silnym wiatrem i jego poważnymi skutkami – pozrywanymi dachami, zdewastowanym drzewostanem. Na wielu terenach zalegają połamane konary drzew i gałęzie – większych i mniejszych rozmiarów, które trzeba uprzątnąć.

rębak do gałęzi

Porządkowanie krajobrazu po wichurze jest praco- i czasochłonne. Wielu właścicieli ogrodów i działek musi się także zmierzyć z problemem składowania gałęzi i zadaje sobie pytanie co z takim stosem drewna zrobić. Bardzo wygodnym i sprawnym sposobem zaprowadzenia porządku na swoim terenie jest wykorzystanie rębaka zamieniającego gałęzie w zrębek, który może być korzystnie zutylizowany w ogrodzie. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma potrzeby ponoszenia kosztów wywozu stosu drewna.

Uzyskany zrębek można wykorzystać na kilka sposobów:

  • do przykrycia podłoża pod drzewami, krzewami i innymi roślinami w ogrodzie. Warstwa zrębków, tak jak i kory, umożliwiając glebie dostęp tlenu, zatrzymuje wilgoć w glebie. Dodatkowo, utrudnia wzrost i rozprzestrzenianie się chwastów,
  • do zasilania własnych kompostowników,
  • dobrze osuszone zrębki, mogą być także wykorzystane jako opał w kominku, rozprzestrzeniając miły zapach lasu w domu,
  • do udekorowania wybranych miejsc w ogrodzie zamiast specjalnie w tym celu kupowanej kory.

spalinowy rębak GTS 1300zrębki

Taka utylizacja zrębków jest ekologiczna i ekonomiczna, gdyż dodatkowo możemy zaoszczędzić na zakupie innych produktów ogrodowych służących do podsypywania roślin.

Spalinowy rębak GTS 1300 z silnikiem Honda, dostępny w sieci sprzedaży Aries Power Equipment, sprawdza się w każdych warunkach, a niezależność od energii elektrycznej i niewielkie rozmiary umożliwiają pracę w dowolnie wybranym miejscu. Rębak będący jedną z maszyn profesjonalnego zestawu MULTIPRO, rekomendowany jest zarówno indywidualnym użytkownikom, jak i profesjonalistom odpowiedzialnym za pielęgnację zieleni do pracy w przestrzeniach osiedli mieszkaniowych, w parkach i ogrodach, w ośrodkach rekreacyjno-wypoczynkowych, na terenach obiektów sportowych.

Maszyna wyposażona w nowoczesny i ekologiczny – o obniżonym poziomie emisji spalin i głośności -  silnik Honda GX 390 jest niezawodna i wysoce wydajna. Dodatkowo, dzięki niskiemu zużyciu paliwa (etylina 95Pb), rębak przynosi wymierne oszczędności w eksploatacji. W szybkim tempie rozdrabnia gałęzie o przekroju nawet do 8,5 cm. Organizację pracy znacznie ułatwia możliwość ustawiania kierunku wyrzutu zrębków, gromadząc je w jednym miejscu: po prostu na ziemi, na taczkach lub na przyczepie.

Doskonale wyważona maszyna o solidnej konstrukcji jest przeznaczona do wieloletniej i intensywnej eksploatacji. Jest łatwa w obsłudze dzięki stabilności a także łatwemu manewrowaniu. Bezpieczeństwo pracy zapewnia szeroki podajnik z osłoną oraz specjalny włącznik, który zatrzymuje silnik jeśli zaistnieje ewentualne zagrożenie bezpieczeństwa pracy.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Honda-Aries Power

Zdjęcia: mojahonda.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także