Pułapka na muszki owocowe

Pułapka na muszki owocowe

Za co kochamy lato? Za piękną pogodę, za zieleń... i za świeże owoce oraz warzywa, których o tej porze roku jest pod dostatkiem! W upalne, letnie dni nie ma nic lepszego niż pachnące słońcem pomidory, czy soczyste i słodkie truskawki. Na samą myśl o takich pysznościach cieknie ślinka!

Niestety, amatorów świeżych jarzyn i owoców jest więcej niż byśmy sobie tego życzyli. Latem nad stołem, oprócz domowników, możemy  bowiem „spotkać” również owady. Chyba najbardziej dokuczliwym z nich jest muszka owocowa.

pułapka na muszki owocoweMuszka owocowa (Drosophila melanogaster) to niewielki, kilkumilimetrowy owad, który żywi się rozkładającymi się resztkami owoców. W jej jadłospisie znajdują się również wszelkiego rodzaju słodkości. Przyciąga ją zapach wina, słodkich napojów, konfitur, dżemów, a także octu. Ten niepozorny skrzydlaty intruz może wyrządzić wielką szkodę człowiekowi. Muszka owocowa roznosi wiele groźnych bakterii i wirusów. Często, po "uczcie" w pobliskim koszu na śmieci owad przenosi się bezpośrednio na pożywienie, które za chwilę ma trafić na nasz talerz. Jak więc możemy bronić się  przed tymi nieproszonymi gośćmi?

Stosowanie Smart Trap firmy Kwazar to łatwy sposób na zmniejszenie aktywności muszki owocowej w pomieszczeniach mieszkalnych, a także w piekarniach, cukierniach, dojrzewalniach owoców, restauracjach i sklepach. Wystarczy otworzyć pułapkę pociągając za uchwyt w kształcie liścia, wlać do środka płyn wabiący i umieścić ją w miejscu wzmożonego gromadzenia się owadów, np. przy koszu z owocami, pojemnikach na śmieci, czy też w spiżarni.

Pułapka jest całkowicie bezpieczna dla człowieka. Wykorzystany w niej płyn wabiący składa się wyłącznie z naturalnych atraktantów spożywczych i nie zawiera substancji niebezpiecznych. Jego wyjątkowa kompozycja skutecznie przyciąga muszkę owocową. Specjalna konstrukcja pułapki sprawia, że schwytany w nią owad nie ma możliwości ucieczki.

Nową pułapkę Kwazar wyróżnia nie tylko skuteczność i praktyczność, ale również estetyczny wygląd. Niewielkie, kolorowe opakowanie w kształcie jabłuszka komponuje się z wnętrzem każdej kuchni. Smart Trap ma teraz nową bardziej elegancką, nowoczesną szatę graficzną opakowania. Ikonki umieszczone na pudełku sugerują nam dogodne umiejscowienie pułapek w domu, restauracji czy w sklepie.

Aby zapewnić optymalną ochronę przed inwazją muszki owocowej, pułapkę należy wymieniać co 4 tygodnie.

Sugerowana cena detaliczna opakowania o pojemności 15 ml - 12-14 zł.

Oceń artykuł
4,57 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Kwazar

Polecamy Ci również

Zobacz także