Przytulny mały taras

Przytulny mały taras to dodatkowy pokój naszego domu. Warto się zastanowić w jakim stylu go urządzić – im mniejsza przestrzeń, tym ważniejsze jest takie jej rozplanowanie, aby jak najlepiej wykorzystać dostępne miejsce.

Oczywiście nie ma jednej recepty na aranżację tarasu. Dużo zależy od naszych upodobań, ale warto też dopasować wystrój do stylu domu. Na małym tarasie warto ustawić nieduży stolik i krzesła tak, aby meble nie przytłaczały go optycznie. Dobrym rozwiązaniem mogą być meble plecione, wiklinowe, rattanowe. Ładnie wyglądają też ażurowe meble metalowe i drewniane - będą one wydawały się lżejsze i bardziej subtelne, jeśli wybierzemy stolik ze szklanym blatem, a poduszki na krzesłach będą miały jasne kolory. Przytulny nastrój tworzą bujne rośliny. Najprostszym rozwiązaniem jest ustawienie ich w doniczkach, dobrym pomysłem jest też wykorzystanie przestrzeni przy ścianie na urządzenie wąskich, podwyższonych rabat, na których zasadzimy kwiaty lub pnącza.

Na ścianie domu czy murze ogrodzenia warto też powiesić doniczki, albo zamontować półki, na których ustawimy rośliny lub dekoracyjne lampki czy świeczniki. Delikatne oświetlenie, ustawione w różnych punktach tarasu stworzy nastrojową atmosferę i powiększy optycznie taras. Doskonałym pomysłem na stworzenie dodatkowej przestrzeni jest też powieszenie lustra na ścianie domu.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: hgtv.com

Polecamy Ci również

Zobacz także