Przygotowanie ogrodu do zimy

Przygotowanie ogrodu do zimy

Coraz częściej za oknem mamy niskie temperatury  i zanim zdążymy się obejrzeć krajobraz ozdobi biały puch zakrywający wszelkie niedociągnięcia jesieni.

ogród zimąNie idźmy śladami polskich drogowców, których co roku o tej samej porze zaskakuje zima oraz śnieg i odpowiednio przygotujmy swój ogród na nadejście chłodniejszych dni i mrozów. Pomoże ci w tym asortyment sklepu Leroy Merlin, a  kupony rabatowe od tanio.co sprawią, że kupisz go bardzo tanio.

Chroń delikatne rośliny

Coraz częściej w naszych ogrodach pojawiają się delikatne rośliny, które pochodzą z krajów o cieplejszym klimacie. Nie są one przystosowane do siarczystych mrozów i polskiej zimy trwającej nawet kilka miesięcy. Należy odpowiednio przygotować i zabezpieczyć je, by kolejny rok mogły cieszyć nasze oczy swoim pięknem.

Zabezpiecz iglaki       

Jeśli w ogrodzie masz sporo iglaków przytnij je tak, by ciężkie warstwy śniegu, który się na nich osadzi, nie połamały gałęzi. Tego typu cięcia pielęgnacyjne wykonuj jesienią, najpóźniej w listopadzie lub jeśli pogoda na to pozwoli jeszcze w początkach grudnia. Nigdy nie wtedy, gdy temperatura sięga poniżej zera. Jeśli nie zdążyliście przyciąć iglaków, warto pomyśleć o związaniu cieńszych i delikatniejszych gałązek, by nie zniszczył ich śnieg. Warto bowiem wiedzieć, że to jedyny sposób w jaki może on zaszkodzić roślinom i krzewom ozdobnym. Jeśli gałęzie nie połamią się pod jego ciężarem, to nie może zaszkodzić roślinom w inny sposób. Co więcej jest pożyteczny, bo tworzy puszystą warstwę ochronną, która je osłania. Mroźna zima z suchym śniegiem jest mniej dokuczliwa dla roślin, niż ta bezśnieżna.

Modne krzewy. Jak o nie dbać?   

Bardzo popularna i obecna w wielu ogrodach magnolia jest delikatna i należy chronić zwłaszcza młode krzaki. Najlepiej obłożyć je słomą lub innym lekkim materiałem. Ważne jest, by zadbać o pędy i pąki kwiatowe, bo jeśli raz zostaną uszkodzone przez mróz, nie zakwitną już w przyszłym roku.
Wrzosy wystarczy przykryć gałązkami lub opadłymi, suchymi liśćmi. Roślinom bulwiastym często wystarczy kopczyk usypany z ziemi, chroniący cebule przez zmarznięciem. W wielu przypadkach sprawdza się słoma, a otulina z niej zrobiona jest trwała i skutecznie chroni rośliny aż do wiosny. Można także nabyć specjalne mieszanki kory i kawałków podłoża, które służą jako izolacja na zimę. Można je bez problemu nabyć w sklepach z akcesoriami ogrodniczymi i budowlanymi, a z kodami od tanio.co można za nie płacić mniej.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: tanio.co

Polecamy Ci również

Zobacz także