Praca w ogrodzie latem

0
Podlewanie ogrodu
W wakacje bardzo ważną pracą w ogrodzie, o której nie możemy zapominać to regularne podlewanie.

Lato jest okresem licznych prac pielęgnacyjnych w ogrodzie. Lipiec jest miesiącem przycinania róż pnących, żywopłotów (stworzonych z roślin: głogu, berberysów i grabu) i krzewów jaśminowca.

Jest to również czas na usuwanie odrostów bocznych i korzeniowych, zwalczanie mszyc i innych szkodników. Jest to okres usuwania przekwitłych kwiatów i chwastów. Z uwagi na upały, glebę powinno się zruszać i regularnie podlewać.

Zobacz: Lato w ogrodzie - jakie prace musimy wykonać w lipcu

Dobrym okresem na wysadzanie roślin kwitnących jesienią, jest koniec lipca. Do roślin tych należą: zimowity jesienne i szafrany okazałe. Jest to również okres na zbiór fasolki szparagowej i wysiew buraków. W miesiącu lipcu i sierpniu należy zadbać o regularne podlewanie ogrodu. Ważną czynnością jest regularne koszenie trawnika i jego nawadnianie.

Uważajcie na: Żarłocznego pluskwiaka, niszczącego sady i ogrody

W sierpniu wysadza się sadzonki truskawek, przycina się drzewka owocowe i niektóre rośliny, które zakończyły kwitnienie, np. glicynie. Jest to miesiąc, w którym sadzi się cebule lilii białej, bulwę szafranów. W sierpniu również nawozi się kalafiory, kapustę, dynię, brukselkę, ogórki, nawozami azotowymi.Okres wakacji to miesiące intensywnych prac w ogrodzie. Należy pamiętać o regularnym podlewaniu ogrodu, usuwaniu chwastów, szkodników. Jest to okres intensywnego koszenia trawnika, uzupełniania roślinności, usuwania roślin przekwitłych i zastępowania nowymi, uzupełniania wody w oczku, konserwacji mebli ogrodowych.
Oceń artykuł
5,00 / 9 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Agata Kryjak, Architekt Krajobrazu

Polecamy Ci również

Zobacz także