Powstaje sieć automatów paczkowych Allegro w całej Polsce.

0
Powstaje sieć automatów paczkowych Allegro w całej Polsce. Pierwsze urządzenia w Warszawie i Poznaniu

Najbardziej popularna platforma sprzedażowa w Polsce stawia na własną logistykę. Jeszcze w tym roku krajobraz naszego kraju uzupełni 1500 automatów paczkowych Allegro, a rok później ma być ich już dwa razy tyle. Urządzenia mają być przyjazne dla osób niepełnosprawnych i wkomponowywać się w lokalną infrastrukturę.

Zakupy przez internet cieszą się rosnącą popularnością, a ostatni rok pandemii sprawił, że trend ten lawinowo przyspieszył. Serwisem, na którym najczęściej wyszukujemy potrzebne nam produkty i absolutnym monopolistą jest w naszym kraju Allegro. Platforma zdobyła tak ogromną popularność m.in. dzięki łatwości wyszukiwania towarów, często darmowej dostawie (z usługą Allegro Smart) oraz niemal zawsze ekspresowej przesyłce, trwającej z reguły 1-2 dni.

Obecnie paczki trafiają do 31 tysięcy lokalizacji w całej Polce, a stale zwiększająca się liczba zamówień zachęca platformę do szukania kolejnych rozwiązań, które jeszcze ułatwią nabywanie wybranych produktów.  

Zielone automaty paczkowe Allegro - inforgrafika

Sieć automatów paczkowych Allegro w największych miastach

Allegro postawiło więc na logistykę, a konkretnie na sieć własnych automatów paczkowych, które docelowo mają być rozlokowane w całej Polsce.

8 czerwca pierwsze tego typu urządzenia pojawiły się w Warszawie na ulicach Rejewskiego, Kabacki Dukt i Romera oraz na Nowym Rynku w Poznaniu. W kolejnych dniach  automaty staną w Łodzi, Toruniu, Wrocławiu i Krakowie.

W sezonie letnim będą trwały prace nad instalacją kolejnych allegrowych urządzeń, które zostaną oddane do użytku już jesienią. Do końca roku w całej Polsce pojawi się 1500 automatów, a wraz z zakończeniem 2022 roku będzie ich aż 3000.

Poznań Zielone  automaty paczkowe Allegro

Zielone urządzenia przyjazne dla każdego

Raport PWC1, dotyczący cyfrowej transformacja procesów biznesowych pokazuje, że  polski rynek e-commerce już za pięć lat wart będzie aż 162 miliardy złotych. Z kolei firma Last Mile Experts,  specjalizująca się w handlu elektronicznym szacuje, że już w 2022 roku liczba przesyłek wysyłanych w Polsce przekroczy 1 miliard.

Tak rozbudowane usługi logistyczne muszą odcisnąć swoje piętno na krajobrazie polskich miast. Dlatego Allegro, przygotowując się do zagospodarowania przestrzeni miejskiej, podjęło szeroko zakrojone konsultacje z włodarzami poszczególnych miejscowości, ruchami miejskimi oraz ekspertami, aby owa ingerencja była jak najmniej inwazyjna i bezpieczna.

Automaty paczkowe Allegro mają być przyjazne dla wszystkich użytkowników platformy sprzedażowej i zaprojektowane w ten sposób, że nie będą stanowiły bariery także dla osób niepełnosprawnych -  w tym celu podjęto m.in.  współpracę z Polskim Związkiem Niewidomych.

Urządzenia mają być również przyjazne dla środowiska, gdyż sieć będzie zasilana energią pochodzącą z odnawialnych źródeł.

Plany zakładają również wkomponowanie automatów Allegro w specyfikę lokalnej infrastruktury. W tym celu estetyka każdego urządzenia ma być dobrana pod kątem otaczającego je krajobrazu. Nie będzie na nich reklam. Dodatkowo urządzenia będą obsadzone roślinami, których nienaganny wygląd zapewni regularne podlewanie i pielęgnacja. 

Miejsca rozładunku mają być wyraźnie oznaczone, a kurierzy obsługujący automaty będą poddani kompleksowemu szkoleniu, aby zapewnić klientom Allegro najwyższą jakość usług.

Warszawa Kabacki Dukt Zielone automaty paczkowe Allegro

Allegro zaprasza do współpracy kolejne miasta

W związku z planowaniem kolejnych lokalizacji automatów paczkowych Allegro, platforma zaprasza do współpracy osoby, które chciałyby wydzierżawić miejsce, na którym stanąć mogłoby urządzenie.

Allegro zajmie się dostosowaniem miejsca pod instalację, bezpłatnie zamontuje automat do odbioru i nadania paczek, zapewni korzystne warunki najmu oraz zajmie się obsługą automatu.

Szczegółowe informacje na temat współpracy z Allegro w tym zakresie można znaleźć  na stronie https://allegro.pl/zobacz/nasze-punkty .

 

Oceń artykuł
0,00 / 0 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również

Zobacz także