Poręczne narzędzia ogrodnicze

Poręczne narzędzia ogrodnicze

Spulchnianie ziemi, przesadzanie roślin, pielenie, to podstawowe zabiegi pielęgnacyjne w ogrodzie, które nie mogą się obyć bez poręcznych narzędzi.

motyczka do ziemimotyczka

Narzędzia ogrodnicze do spulchniania ziemi

Przed posadzeniem roślin trzeba odpowiednio przygotować glebę. Szczególnie ważne jest spulchnianie gleby - dzięki temu zabiegowi możemy dostarczyć wystarczającą ilość tlenu nawet do niższych warstw podłoża. Do rozluźniania ciężkich gleb gliniastych i ilastych idealnie nadaje się kultywator gwiazdkowy. Wyposażony jest w dwa koła o specjalnym kształcie gwiazdek, dzięki którym umożliwia bardzo drobne rozkruszanie gleby. Kultywator gwiazdkowy można podłączyć go do taliowanego drewnianego trzonka, który zapewnia pewne trzymanie i odpowiednią ergonomię pracy.

kultywator gwiazdkowykultywator gwiazdkowy

Narzędzia ogrodnicze do przesadzania roślin

W marcu większość roślin doniczkowych kończy okres zimowego spoczynku i rozpoczyna intensywny wzrost. Okres ten jest najlepszy na ich przesadzanie. Młode rośliny najlepiej przesadzać co roku, starsze natomiast co 2-3 lata. Podczas wykonywania tej czynności niezbędna będzie łopatka do kwiatków. Duża szerokość pracy łopatki (8,5 cm) ułatwi nabieranie i wypełnianie donic ziemią, a wykonanie z wysokiej jakości stali zapewnia długi okres użytkowania.

łopatka do kwiatów

Narzędzia do pozbywania się chwastów

Trzy rodzaje motyczek w kształcie serca z zębami, prostokątna z dwoma zębami i prostokątna z trzema zębami służą do spulchniania, napowietrzania i pielenia gleby. Te narzędzia sprawiają, że wykonamy dwie, a nawet trzy czynności w czasie jednej.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Gardena

Polecamy Ci również

Zobacz także