Pomysły na mały ogród

Pomysły na mały ogród

Nawet mały ogród może służyć jako dodatkowy „zielony” pokój. Warto jak najlepiej wykorzystać jego niewielką przestrzeń.

 Taki mały ogród służy przede wszystkim wypoczynkowi. Warto więc urządzić kącik, gdzie ustawimy wygodne meble ogrodowe, a podłoże wybrukujemy kostką lub wyłożymy drewnem.

kamienne murki w ogrodziemałe drzewa w ogrodzie

Pozostałe miejsce możemy przeznaczyć pod nasadzenia roślinne, trzeba tylko pamiętać, by nie sadzić gatunków zbyt rozkrzewiających się. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie również ścian domu, albo ogrodzenia – można powiesić na nich doniczki z roślinami, co dodatkowo zwiększy powierzchnię naszego ogródka, a ława pod ścianą domu to rozwiązanie sprawdzające się od stuleci. Poniżej prezentujemy aranżacje – pomysły na mały ogród.

mały basen w ogrodziestół na tarasiearanżacja tarasuogród na dachutaras w ogrodziearanżacja małego ogroduprzydomowy ogródekmeble na tarasiemeble wypoczynkowe na tarasiepołączenie salonu z ogrodemtaras przy domuoświetlenie tarasurośliny w małym ogrodziefontanna w ogrodziegrill w ogrodzieoczko wodne z kaskadąaranżacja ścianystół i krzesła w ogrodziewystrój tarasurośliny w donicachnowoczesny ogródtrawnik przed domemsłoneczny taraspomysł na mały ogródpatiojadalnia w ogrodziedrewniane podesty w ogrodzieschodki w ogrodzieoczko wodneletnie kino w ogrodzienawierzchnia drewniana w ogrodzietaras pod pergolązielony pokójwidok na ogród

Oceń artykuł
3,59 / 17 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: shelterness.com

Polecamy Ci również

Zobacz także