Polacy zaufali zakupom online – bez względu na wiek doceniają komfort kupowania

Polacy zaufali zakupom online – bez względu na wiek doceniają komfort kupowania

Klienci w wieku 50+ coraz chętniej robią zakupy online. Poczucie bezpieczeństwa, wygoda i oszczędność to główne powody, dzięki którym zaufali Allegro.

Częściowo wpływ na zwiększoną ilość zakupów online miała pandemia koronawirusa, ale to głównie przyspieszeni i rozwój technologii w zakresie realizacji płatności online. Zakupy online docenili nie tylko ludzie młodzi, ale również szerokie grono seniorów. Wśród zalet takiego rozwiązania wskazywali oni poczucie bezpieczeństwa, wygodę i oszczędność.

Bezpieczeństwo zakupów online – o czym powinniśmy pamiętać?

Zakupy online mają wiele zalet, ale bardzo ważne jest bezpieczeństwo transakcji. Jak o nie zadbać? Po pierwsze, przed zakupem w Internecie należy dokładnie sprawdzić sklep internetowy, który wybraliśmy. Cenne są również opinie klientów, które znajdziemy na stronie sklepu lub w mediach społecznościowych. Ostrzeżeniem powinny być dla nas informacje o długim terminie dostawy lub braku kontaktu ze sklepem. Ponadto bezpieczną płatność zapewnia certyfikat SSL. Jeżeli strona internetowa sklepu korzysta z takich certyfikatów, to przy jej adresie zobaczymy ikonę kłódki. Oznacza to, że nasze dane są szyfrowane.

Bezpieczne zakupy online? Z Allegro to możliwe

Decydując się na zakupy online, warto wybrać sprawdzoną platformę zakupową. Na Allegro możemy liczyć na wysokie standardy bezpieczeństwa. Szyfrowane strony internetowe i zaawansowane narzędzia autoryzacyjne zapewniają nam bezpieczeństwo podczas zakupów na allegro.pl.

Bezpieczeństwo zakupów online to nie jedyne, co wyróżnia Allegro na tle innych serwisów. To także dokładna ocena sprzedających, wystawiana przez klientów. Obejmuje aż trzy kategorie – zgodność sprzedawanych towarów i produktów z opisem, obsługę kupującego oraz koszty wysyłki. Z ocenami warto zapoznać się przed zakupem.

Jeśli mimo sprawdzenia oferty i ocen napotkamy jakiekolwiek komplikacje z naszymi zakupami online, możemy skorzystać z Programu Ochrony Kupujących Allegro. POK pozwala odzyskać kwotę aż do 10 000 złotych za nieudane zakupy online na Allegro. Wystarczy wypełnić wniosek online w sytuacji, gdy:

  • nie otrzymamy opłaconego przedmiotu,
  • otrzymamy przedmiot niezgodny z ofertą lub uszkodzony,
  • otrzymamy niekompletne zamówienie,
  • pomimo zwrotu przedmiotu nie odzyskamy pieniędzy od sprzedającego.

Jak uniknąć oszustwa podczas zakupów online – na co zwracać uwagę podczas wyboru oferty?

Łukasz Pawłyszyn, ekspert Allegro: Przed zakupem powinniśmy dokładnie przeczytać opis oferty. Zawsze znajdziemy tam, oprócz zdjęć, informacje na temat funkcji danego produktu, jego wymiarów, wagi czy np. sposobu montażu. Każda oferta na Allegro musi również zawierać informacje dotyczące kosztów i czasu dostawy. Dzięki nim możemy określić, czy produkt zdąży dotrzeć na czas, np. jako prezent na daną okazję. Warto zapoznać się z komentarzami sprzedającego, jak i z opinią na temat oferowanego produktu.

Ponadto – zawsze możemy zadać sprzedającemu pytania z poziomu oferty w ramach opcji „Pytanie do sprzedającego”.

Kiedy należy zrezygnować z transakcji – na co zwrócić uwagę?

ŁP: Jak zapewnić sobie korzystną transakcję? Oprócz porównania cen z innymi produktami tego typu, dobrą praktyką jest skorzystanie z naszego Centrum Wiadomości i wysłanie do Sprzedającego wiadomości z zapytaniem o dostępność danego produktu. Gdy pomimo wiadomości odpowiedź nie nadchodzi, powinniśmy poszukać produktu u innego Sprzedającego.

Na Allegro nie ma sytuacji bez wyjścia. Jeśli jesteśmy konsumentami i kupiliśmy przedmiot od przedsiębiorcy, w większości przypadków możemy odstąpić od umowy w ciągu 14 dni od otrzymania przedmiotu, wysyłając do sprzedającego wiadomość o odstąpieniu i odsyłając towar w ciągu 14 dni od daty przesłania takiego oświadczenia.

Wygoda i oszczędność – domena zakupów online

Zakupy online są doceniane przez konsumentów nie tylko ze względu na coraz wyższe standardy bezpieczeństwa. Klienci cenią takie platformy jak Allegro także za to, że mogą wybrać najwygodniejszą dla siebie metodę płatności.

Oprócz płatności przy odbiorze, Allegro oferuje m.in. przelew natychmiastowy i tradycyjny. Dużą popularnością cieszy się również BLIK. Ten system płatności mobilnych dostępny jest dla osób, które korzystają z aplikacji swojego banku na smartfonie.

Aby skorzystać z BLIKA, po wyborze produktu należy wybrać tę opcję płatności na Allegro i zalogować się do aplikacji bankowej. Kod, który się w niej pojawi, wpisujemy w specjalnym polu. Po kliknięciu przycisku „Kupuję i płacę” potwierdzamy płatność w aplikacji, np. za pomocą kodu PIN.

To jednak nie wszystkie zalety zakupów online. Ceny w sklepach internetowych na Allegro zachęcają kupujących bez względu na wiek. Są często niższe niż w wielu sklepach stacjonarnych i to nawet przy uwzględnieniu kosztów wysyłki. To dlatego osoby powyżej 50. roku życia kupują tutaj coraz chętniej i częściej.

Ratalne zakupy online

Czy będąc na emeryturze, możemy kupować na raty?

ŁP: Oczywiście – w ramach rat Allegro każda pełnoletnia osoba posiadająca polski dowód osobisty może wnioskować o raty – wystarczy, że taką opcję zaznaczymy w koszyku podczas składania zamówienia.

Na każdym etapie można skontaktować się z Allegro na czacie – nasi Doradcy chętnie pomogą w wypełnieniu wniosku o zakup online na raty.

Powszechnie przyjęło się, że raty na zakupy udzielane są wyłącznie osobom pracującym z dochodami z tytułu umowy o pracę czy też z prowadzonej działalności gospodarczej. W rzeczywistości honorowane są także inne dochody. Należą do nich m.in. emerytura i renta wypłacane na konto seniora. Aby rozłożyć płatność na raty na Allegro, wystarczy posiadanie zwykłego konta Allegro, bycie obywatelem Polski oraz osiąganie stałych dochodów miesięcznych w kwocie minimum 500 złotych.

Część zakupów online może być rozliczona za pomocą rat ZERO, w przypadku których nie ma odsetek i prowizji, a część za pomocą rat standardowych, gdzie ponosimy dodatkowe koszty. Aby rozłożyć płatności na raty, musimy wypełnić niezbędne wnioski. Na Allegro cała procedura zajmuje zaledwie kilka minut, tak samo jak sprawdzenie naszej wiarygodności finansowej przez bank.

Równie interesującym rozwiązaniem jest Allegro Pay. Gdy wybierzemy tę metodę płatności, możemy odroczyć zapłatę za zakupy o 30 dni za darmo, rozłożyć płatność na 3 raty miesięczne 0% (jeśli korzystamy z usługi Allegro Smart!, która zapewnia jedną opłatę za nielimitowaną liczbę przesyłek), a także podzielić płatność na więcej części przy niskim RRSO.

Skąd czerpać wiedzę o zakupach online?

Istnieje wiele poradników, które rozwieją wątpliwości związane z zakupami online. Z ich pomocą osoby powyżej 50. roku życia szybko opanują podstawy kupowania w Internecie.

Gdzie znajdziemy takie cenne informacje w sieci? Po pierwsze, kuźnią wiedzy na temat zakupów online jest strona toproste.allegro.pl. Znajdziemy tu tzw. samouczki, w których eksperci wyjaśniają, jak kupować online. Opowiadają, jak krok po kroku założyć konto, zarejestrować się, a nawet założyć e-mail. Ponadto osoby 50+ mogą skorzystać z infolinii, której numer dostępny jest na stronie toproste.allegro.pl. Innym źródłem wiedzy dla klientów 50+ jest platforma www.abcsenior.com. W każdy poniedziałek o godzinie 15:00, aż do 31 maja, odbywają się na niej bezpłatne webinary, czyli seminaria internetowe. Eksperci Allegro pokazują na nich, w jaki sposób bezpiecznie i wygodnie zrobić zakupy online.

Z e-zakupów może skorzystać każdy, bez względu na wiek. Używając poradników online, zdobędziemy wiedzę, dzięki której krok po kroku bez problemów kupimy dowolny produkt.

Oceń artykuł
0,00 / 0 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

, ,

Polecamy Ci również

Zobacz także