Pojemniki na kwiaty – 15 pomysłów

Pojemniki na kwiaty – 15 pomysłów

Pojemniki na kwiaty możemy ustawić w ogrodzie, na balkonie i tarasie. Możemy w nich stworzyć dowolne kompozycje kwiatowe, a to jaki pojemnik wybierzemy zależy od naszej pomysłowości i fantazji.

 pojemniki na kwiatykwiaty w koszykach

Oczywiście możemy kupić gotowe pojemniki, doniczki, albo skrzynki. Ale o ileż ciekawiej wyglądają pojemniki stworzone przez nas samych. Tym bardziej, że często nie wymaga to prawie żadnej pracy, a jedynie – pomysłu.

kwiaty w wiszących pojemnikachkwietnik

Jako pojemniki na kwiaty możemy wykorzystać wiele przedmiotów codziennego użytku, nawet takich trochę podniszczonych. Nie dość, że zyskamy oryginalną ozdobę, to wpiszemy się w modny i ekologiczny nurt wtórnego wykorzystania przedmiotów. Proponujemy 15 pomysłów na oryginalne pojemniki na kwiaty – zobaczcie sami, jakie efekty można uzyskać, sadząc kwiaty w starych imbrykach, beczkach, a nawet... kaloszach.

 oryginalny pojemnik na kwiatypojemnik na kwiaty - krzesło

Jako kwietniki świetnie sprawdzą się też taczki, komody, krzesła, czy balie. Wystarczy pomysł i minimum pracy – dobrze jest w dnie pojemnika zrobić otwory, którymi będzie wypływał nadmiar wody, wysypać ich dno żwirem, kamykami lub keramzytem, napełnić ziemią, no i posadzić kwiaty.

pojemnik na kwiaty - wiszący
doniczka na kwiaty - wiadro
kwiaty w starej balii
wiszący pojemnik na kwiaty
kwietniki w metalowych beczkach
pojemnik na sukulenty
stare naczynia jako pojemniki na kwiaty
kwiaty w pniach ściętych drzew
drewniane skrzynie na kwiaty

Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: homedit.com

Polecamy Ci również

Zobacz także