Podkaszarki wielozadaniowe

Podkaszarki wielozadaniowe

Nowej generacji podkaszarki spalinowe z serii FR wyposażone są w kilka, łatwych w montażu, funkcjonalnych przystawek do różnych zadań. Podkaszarki są nowością firmy Husqvarna.

Podkaszarki służą do wycinania zarówno zarośli, małych drzew, jak i wykaszania trawnika. Nowe podkaszarki spalinowe wyposażone są w kompletny zestaw do cięcia: tarczę tnącą, nóż z podkładką dystansową oraz głowicę żyłkową.

podkaszarka wielozadaniowapodkaszarka - wycinanie zarośli

Zwiększono moc silnika urządzeń, zredukowano poziom wibracji, również włączenie sprzętu jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Łatwo jest także wymienić osłonę, dzięki zatrzaskowemu mocowaniu. Zadbano także o ergonomię i bezpieczeństwo użytkowania. Model 336FR jest lżejszy od 345FR, ale ten z kolei ma mocniejszy silnik. Jest on przeznaczony do cięższej
i bardziej regularnej pracy.

podkaszarka - model 336FRpodkaszarka - model 345FR

Podkaszarki z technologią X-Torq®

Podkaszarki serii FR zostały wyposażone w technologię X-Torq®, która oprócz zwiększenia mocy silnika, redukuje zużycie paliwa nawet o 20%. Jednocześnie ogranicza emisję szkodliwych substancji do 75%, w porównaniu do podobnych maszyn nieposiadających technologii X-Torq®.

Podkaszarki - przydatne i łatwe w użyciu narzędzia ogrodnicze

Podkaszarki bardzo łatwo wyposażyć w różne urządzenia tnące. Magnetyczna zawleczka sprawia, że wymiana przystawki tnącej jest bardzo prosta. Co więcej, podkaszarkę można wygodnie odłączyć od szelek operatora przez naciśnięcie mechanizmu zwalniającego. Dzięki temu do wymiany narzędzi tnących nie trzeba zdejmować szelek. Mechanizm łatwo dostępny, nawet gdy operator nosi kurtkę lub płaszcz przeciwdeszczowy na wierzchu uprzęży.

Do modelu 336FR dedykowane są szelki Balance 55, zaś do 345FR odpowiednia jest uprzęż Balance X. Ten model podkaszarki ma szeroką, wentylowaną powierzchnię tylną, a także szerokie pasy na ramiona. Redukuje to napięcie, jednocześnie równomiernie rozmieszczając obciążenie pomiędzy ramionami, klatką piersiową i biodrami.

Oceń artykuł
4,67 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Husqvarna

Polecamy Ci również

Zobacz także