Ozdoby świąteczne z miechunki

W poszukiwaniu materiałów do tworzenia świątecznych ozdób nie zapominajmy o własnym ogródku.

Wiele, szczególnie zimozielonych krzewów i drzew można wykorzystać w tworzeniu ozdób świątecznych. Ale dziś proponujemy coś bardziej oryginalnego, czyli ozdoby świąteczne z miechunki. Miechunka to roślina ozdobna, od lat popularna w ogrodach (choć często nie kojarzymy jej nazwy). Wytwarza charakterystyczne – i bardzo ozdobne – osłonki owoców, przypominające pomarańczowe lampiony (w języku angielskim miechunka jest znana właśnie pod nazwą chinese lantern). Z tego względu miechunki są ozdobą suchych bukietów, ale doskonale nadają się też na ozdoby świąteczne. Jeśli ostały się w naszych ogrodach lub wazonach – wykorzystajmy je. Te gotowe „lampiony” z miechunki można po prostu powiesić na choince, zamiast lub obok bombek. Można wykorzystać je we wszelkiego rodzaju wiankach i stroikach – ich żywy kolor i ozdobny kształt doda im dekoracyjności.

Zobacz: Dekoracyjne rośliny na Święta - ostrokrzew i jemioła

Znakomitym pomysłem jest wykorzystanie miechunkowych lampionów do ozdobienia oświetlenia – wystarczy je nałożyć na diody oświetlenia choinkowego. Miechunki wyglądają też dekoracyjnie, kiedy obeschną – wtedy z "lampionów" pozostaje ażurowa konstrukcja. Jeśli potraktujemy ją złotym lub srebrnym sprejem, uzyskamy bardzo delikatną ozdobę świąteczną.

Radzimy: Jak udekorować ogród na Boże Narodzenie

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: apartamenttherapy.com, digitalbotanicgarden.blogspot.com, halloweenforum.com, hgtv.com, pagodaroad.com, rotarygardens.blogspot.com

Polecamy Ci również

Zobacz także