Osłony na taras

1
Osłony na taras

Taras ogrodowy powinien być przytulnym i zacisznym miejscem, dlatego warto zadbać o odpowiednie osłony tarasowe.

Osłony na taras pomogą nam zapewnić zaciszną atmosferę – osłonią przed wiatrem i wścibstwem sąsiadów. Jako osłony na taras doskonale sprawdzą się płotki lub panele (można je nabyć bez problemu w sklepach i marketach ogrodniczych). Takie osłony nie muszą być ciężkie i masywne, lepiej wyglądają ażurowe panele, nie izolujące całkiem od ogrodu. Mogą one być jednocześnie podporą dla pnączy, które utworzą dodatkową osłonę, a jednocześnie zapewnią kontakt z zielenią.

Alternatywą jest osłona na taras z drewnianych skrzyń, które obsadzimy roślinami. Innym, bardzo stylowym rozwiązaniem, polecanym szczególnie na zadaszone tarasy, są zasłony z tkaniny, które można dowolnie rozsuwać lub zasuwać. Klasycznym rozwiązaniem jest otoczenie tarasu żywopłotem, tu szczególnie dobrze sprawdzą się tuje, tworzący gęsty szpaler.

Oryginalnym pomysłem na osłonę tarasu jest zielona ściana, na której posadzimy rośliny.
Taki wertykalny ogród wymaga wprawdzie większych nakładów pracy, ale tworzy niezwykle oryginalną dekorację. Osłony na taras sprawią, że nasz taras będzie przytulny i zachęcający do wypoczynku.

Oceń artykuł
4,50 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: homedit.com

Polecamy Ci również

Zobacz także