Oryginalne dekoracje z roślin - zielone ściany i obrazy

0
Zielone ściany i obrazy z roślin
Ze specjalnie przygotowanych roślin można tworzyć ciekawe dekoracje ścian.

Zielone ściany i obrazy to oryginalny pomysł na dekorację wnętrza. Specjalne przygotowanie roślin sprawia, że są one bardzo trwałe i nie wymagają zabiegów pielęgnacyjnych.

Zielone ściany i obrazy tworzone z roślin stanowią ciekawy element dekoracyjny. Nowością w Polsce są dekoracje z roślin stabilizowanych, których naturalne soki zostały zastąpione substancjami stabilizującymi. Substancje te są naturalne, ekologiczne i w pełni biodegradalne. Dzięki ich zastosowaniu zatrzymany jest proces starzenia się roślin.

Rośliny stabilizowane nie wymagają podlewania, dostępu słońca i zabiegów pielęgnacyjnych, a ich żywotność wynosi 8-10 lat. Ponadto są one odporne na pleśń, grzyby i szkodniki roślin. Zielone ściany i obrazy z roślin stabilizowanych są bezpieczne dla alergików. Wielkość dekoracji można dobrać odpowiednio do naszych potrzeb – są wykonywane w dowolnych formatach i wymiarach – od niewielkich obrazów do całych zielonych ścian. Są one przeznaczone do pomieszczeń o wilgotności poniżej 70% (uwaga – rośliny trzeba chronić przed wodą).

 

Oceń artykuł
4,50 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: blossombox.pl

Zdjęcia: blossombox.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także