Ogrodzenie z desek

Ogrodzenie z desek

Ogrodzenie z desek drewnianych jest atrakcyjne wizualnie, jednak trzeba się liczyć
z koniecznością jego okresowej konserwacji. Trwalszym i wygodniejszym w użytkowaniu rozwiązaniem jest ogrodzenie z desek kompozytowych, niewymagające impregnacji.


Deski kompozytowe do budowy ogrodzeń wprowadziła firma Plastivan Polska. Deski z kompozytu DuoFuse do tej pory wykorzystywane były do budowy tarasów czy ławek. Obecnie, dzięki innowacyjnej technologii, znalazły zastosowanie także przy budowie ogrodzeń. Ogrodzenie z desek kompozytowych wyglądem przypomina ogrodzenie z drewna, jednak ma właściwości tworzyw sztucznych.

ogrodzenie z desekdeski kompozytowe na ogrodzenie

Ogrodzenie tego typu jest trwałe i sprawdza się w trudnych warunkach (duże nasłonecznienie, wilgoć, zmiany temperatury). Materiał, z którego powstaje ogrodzenie nie wymaga konserwacji,
nie gnije, nie paczy się, nie rozwarstwia się i nie traci koloru. Ponadto jego dodatkową zaletą są właściwości wygłuszające.

Deski kompozytowe służące do montażu ogrodzenia dostępne są w dwóch kolorach - tropikalnym brązie oraz kamienno-szarym. Z łatwością można je dopasować do aranżacji ogrodu czy elementów małej architektury. Dodatkowo można uzyskać spójność kolorystyczną i harmonię otoczenia domu dzięki wielofunkcyjnemu zastosowaniu desek - np. wykorzystując je także do budowy pergoli. Kompletny system ogrodzeniowy składa się z pionowego słupka, daszka oraz poprzecznych paneli wypełniających.


Oceń artykuł
3,25 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Plastivan

Polecamy Ci również

Zobacz także