Ogród późnym latem

Ogród późnym latem

Koniec lata jest już wyraźnie odczuwalny. Nie tylko poprzez niższe temperatury, ale także za sprawą widoku za oknem.

koszenie trawnikaDni są coraz krótsze, a natura traci swoje dotychczasowe, żywe barwy. Najwyższa pora szykować się na nadchodzącą jesień, szczególnie w przydomowym ogrodzie. Wybór narzędzi w tej kwestii jest bardzo istotny. Jakie więc cieszą się największą popularnością?

Praca mięśni czy silnika

Porównywarka cen Okazje.info zbadała preferencje użytkowników pod względem doboru narzędzi ogrodowych późnym latem. Z przeprowadzonych analiz wynika, iż o tej szczególnej porze roku do ogrodu częściej wybierane są urządzenia mechaniczne. 24% użytkowników przeglądało kategorię z narzędziami mechanicznymi, z kolei tylko 4% z ręcznymi. Pierwsza kategoria przewyższyła więc sześciokrotnie pod względem odsłon drugą. Główną determinantą decydującą o tak dużej przewadze może być czas. W przeciwieństwie do tradycyjnych, manualnych narzędzi urządzenia mechaniczne pozwalają bowiem na szybsze wykonanie prac ogrodowych.

Najczęstsi pomocnicy w ogrodzie

Co ciekawe wśród konkretnych rodzajów narzędzi żadne nie osiągnęło zdecydowanej przewagi. Zainteresowanie rzędu 5% generowanych odsłon w kategorii „Urządzenia mechaniczne” osiągnęły rozdrabniarki do gałęzi. Są szczególnie przydatne w zamienianiu niepotrzebnych części roślin
w kompost. Zaraz za nimi, z 4% kliknięć znajdują się ex aequo dmuchawy do liści oraz elektryczne nożyce. Urządzenia te pomogą właścicielom zarówno dużych jak i małych posesji, na których posadzone są drzewa i krzewy. Te pierwsze w szybki i prosty sposób pozwolą zebrać w jedno miejsce porozrzucane po całym ogrodzie liście. Elektryczne nożyce pomogą z kolei utrzymać ładny
i schludny wygląd drzew i krzewów, za jednym zamachem przycinając ich niepotrzebne fragmenty. Ostatnimi najczęściej wybieranymi do ogrodu urządzeniami mechanicznym są łuparki do drewna, dzięki którym obrobić można drewno na opał.

narzędzia i urządzenia ogrodowe na tle innych

Ciężko jest określić konkretne kwoty jakie właściciele ogrodów są w stanie przeznaczyć na sprzęt do pielęgnacji działki. Z zebranych danych wynika jednak, iż gdy przychodzi pora uporządkowania ogrodu na jesień Polacy są w stanie zapłacić wysokie kwoty za kupowany sprzęt. 59% użytkowników porównywarki cen Okazje.info wybierało urządzenia z przedziału powyżej 500 zł. 32% korzystających wybierało ceny 300-500 zł, tylko 9% interesowało się produktami poniżej 300 zł. Pozwala to wyciągnąć wniosek, iż kupując urządzenia mechaniczne do ogrodu użytkownicy są gotowi zapłacić wysoką cenę bo liczy się przede wszystkim jakość i trwałość sprzętu.

preferencje cenowe urządzeń ogrodowych

Co ciekawe, wybory użytkowników preferujących tradycyjne, ręczne narzędzia do ogrodu były podobne pod względem przeznaczenia do decyzji zakupowych w „zmechanizowanej” kategorii. Tutaj również dominowały nożyce, tylko w wersji manualnej oraz grabie i motylki do zamiatania liści. Miejsce w tym zestawieniu znalazło się również dla siekier.

Raport ten wyraźnie ukazuje, iż późnym latem właściciele ogrodów najczęściej wybierają te narzędzia, które pomogą w uprzątnięciu działki.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Zdjęcia: husqvarna

Polecamy Ci również

Zobacz także