Ogród na balkonie – balkon Krzysztofa

Ogród na balkonie – balkon Krzysztofa

Balkon Krzysztofa to prawdziwy ogród w miniaturze – urządzony na trzecim piętrze mieszkania w bloku.

pelargonie na parapecie

Na balkonie rosną pelargonie, funkie oraz niecierpki i begonie, które zgodnie z informacją na opakowaniu cebulek miały osiągnąć 25 cm, a wyrosły na 60 cm i pięknie kwitną. To kwiaty na ten sezon, bo aranżacje kwiatowe są co roku zmieniane.

begoniabegonie na balkonie

Ale balkon zdobi też winobluszcz, a także drzewa – klon oraz brzoza brodawkowa, dla której testem przetrwania będzie najbliższa zima. Krzysztofowi udało się także wyhodować cytrynę – i to z pestki zakupionego w sklepie owocu.

winobluszcz i klonbrzoza i cytryna

Swoje miejsce na balkonie znalazła też paproć, która została przesadzona z ogrodu. Przetrwała już zimę, bez żadnego uszczerbku, osłonięta tylko własnymi liśćmi. Balkon znajduje się na trzecim piętrze i jest osłonięty od wiatru, co sprawia, że mróz nie jest dla roślin dużym zagrożeniem. A ponieważ ma ekspozycję południowo-zachodnią – słońce bardzo mocno przygrzewa, dlatego latem rośliny wymagają starannego podlewania i wieczornego zraszania.

paproć na balkonie

Regularne nawożenie sprawia, że rośliny świetnie rosną, a wspomniane begonie, osiągnęły nawet rekordowe wielkości. Staranna pielęgnacja i ogrodnicza pasja Krzysztofa sprawiły, że aranżacja balkonu doskonale rekompensuje brak ogrodu.

pelargonie
winobluszcz na balkonie
pelargonie w skrzynkach
begonie
pelargonie - kompozycja
funkia i niecierpek
pelargonia
Oceń artykuł
5,00 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: Krzysztof Malarz

Polecamy Ci również

Zobacz także