Ochrona przed owadami i ślimakami

Ochrona przed owadami i ślimakami

Osy, pszczoły oraz muchy chociaż małe, mogą bardzo uprzykrzyć czas spędzany na świeżym powietrzu. Dla człowieka uczulonego na jad, użądlenie w szyję lub gardło stanowi poważne zagrożenie dla życia.

W skrajnych przypadkach może wywołać wstrząs anafilaktyczny – niewydolność krążenia i oddychania. Nawet jeżeli nie jesteśmy uczuleni, użądlenie osy lub pszczoły jest bardzo nieprzyjemne. Dlatego jeśli posiadasz ogród czy działkę i spędzasz na niej większość wolnego czasu, chroń siebie i bliskich.

Pomogą w tym profesjonalne produkty z serii Smart Trap. Pułapki firmy Kwazar oparte są wyłącznie na naturalnych składnikach i przeznaczone do wyłapywania owadów na zewnątrz domów – w ogrodach oraz pomieszczeniach gospodarczych.

pułapka na osy i muchyPułapka do zwalczania os i much

Substancja wabiąca pułapki opracowana została wyłącznie na naturalnych składnikach – środkach wabiących, które przyciągają osy, szerszenie i muchy. Działanie atrakantów można porównać do właściwości substancji semiochemiczych - wabiących feromonów, produkowanych przez owady. Pułapka nie wabi pożytecznych owadów, np. pszczół, trzmieli. Ze względu na silne działanie środka wabiącego, pułapkę należy umieścić na zewnątrz budynku, na wysokości 120-140 cm - na drodze przelotu os. Tym samym będziemy mieć pewność, że nie zwabimy owadów do mieszkania czy domu. W skład pułapki wchodzi także plastikowy pojemnik ze specjalnie zaprojektowanym zamknięciem, uniemożliwiającym owadom wydostanie się na zewnątrz. Smart trap Wasp&Fly nadaje się na biwak, do ogrodu oraz na działkę, gdzie chętnie spędzamy letnie dni, delektując się posiłkami na świeżym powietrzu.

Uwaga! Pułapkę należy mocować w nocy lub wcześnie rano, kiedy osy wykazują najniższą aktywność. Pułapki nie należy umieszczać w bezpośrednim sąsiedztwie gniazda oraz
w pomieszczeniach mieszkalnych.

Sugerowana cena detaliczna Smart Trap Wasp&Fly - 25 zł.

pułapka na ślimakaPułapka na ślimaka

Dla ogrodników oprócz owadów, uciążliwe są również ślimaki, które pojawiają się przede wszystkim w zacienionych i wilgotnych zakamarkach. Najbardziej aktywne są rano i wieczorem, gdy pojawia się rosa, oraz podczas pochmurnej i deszczowej pogody. Są żarłocznymi roślinożercami gustującymi zwłaszcza w młodych okazach. W liściach i płatkach wygryzają nieregularne dziury, a mniejsze pochłaniają w całości. W korzeniach warzyw (np. marchwi czy buraków ćwikłowych) potrafią drążyć kanały. Najwięcej szkód wyrządzają ślimaki nagie: pomrowik plamisty (Deroceras reticulatum) i ślinik luzytański (Arion lusitanicus). Najmniej groźne są ślimaki oskorupione. W ogrodach często pojawiają się dlatego, że w pobliżu mają swoje naturalne siedliska (zarośla, tereny podmokłe). Ślimaki (nawet te żarłoczne) pełnią ważną rolę w rozkładzie i obiegu materii organicznej w przyrodzie, dlatego dopóki nie przypuszczają masowego ataku na nasze uprawy, wystarczą najmniej drastyczne środki i profilaktyka, np. pułapka Smart Trap Snail firmy Kwazar.

Pułapka Smart Trap Snail przeznaczona jest do zwalczania ślimaków - w szczególności pomrowika plamistego (Deroceras, Arion Lusitanicus). Zawiera wysoce skuteczny atrakant wabiący ślimaki już w promieniu 2 metrów. To doskonała i bezpieczna alternatywa dla pułapek na ślimaki zawierających substancję o działaniu toksycznym, mogących stanowić zagrożenie np. dla dzieci czy zwierząt domowych.

Sugerowana cena detaliczna pułapki Smart Trap Snail - 18 zł.

ochrona roślin

Oceń artykuł
4,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Kwazar

Polecamy Ci również

Zobacz także