Nowoczesny ogród

Nowoczesny ogród

Wprowadzenie do ogrodu nowoczesnych technologii ułatwia pracę człowiekowi. Inteligentne urządzenia, takie jak automatyczne kosiarki, systemy nawadniające, czujniki same zadbają o ogród.

nowoczesny ogród

Błogie lenistwo, dzięki automatycznym kosiarkom

Dla tych, którzy zamiast koszenia trawnika preferują wypoczynek i relaks, Husqvarna przygotowała rodzinę kosiarek Automower - w pełni zautomatyzowane, inteligentne urządzenia, które zadbają o idealny wygląd trawnika. Niezależnie czy jest to trawnik o małej czy dużej powierzchni o nieregularnych kształtach, kosiarka samojezdna poradzi sobie z nim bez problemu. Cicho i bez wytwarzania zanieczyszczeń. Obszar, który ma zostać skoszony wybierany jest losowo, w zależności od ustawionego programu. Koszenie trawnika może odbyć się o określonej godzinie bądź nawet przez całą dobę. Noże przypominające żyletki tną trawę na tyle często, że jej ścinki są niewielkie i szybko zamieniają się w nawóz. Dzięki funkcji automatycznego ładowania, kosiarka sama odnajduje stację dokującą, a później powraca do pracy. Już w 1995 roku zaprezentowany został pierwszy model kosiarki Automower i od tamtego czasu nieustannie trwają prace nad jego rozwojem. Na całym świecie już ponad 120 000 właścicieli prywatnych, komercyjnych oraz publicznych trawników używa kosiarek Husqvarna Automower. Obecnie oferta obejmuje pięć modeli o różnym poziomie wydajności i wyposażania, dla trawników o różnej powierzchni.

nowoczesne rozwiązania w ogrodzienawadnianie roślin

Relaks zamiast nawadniania

Oprócz regularnego koszenia, zdrowy i piękny trawnik wymaga również nawadniania - zwłaszcza w gorących, letnich miesiącach. Dobra wiadomość jest taka, że również podlewanie możemy pozostawić automatycznym ekspertom. System nawadniania gwarantuje równomierne i dokładne podlewanie trawnika. W związku z tym możliwe stało się łatwe nawadnianie naszego trawnika, kiedy tylko zechcemy - zarówno w godzinach porannych, jak i późno w nocy.  W zależności od ustawień lub wilgotności gleby, zraszacze pojawiają się, a następnie znikają po zakończonej pracy.

Wszystkim, których męczy uciążliwe podlewania roślin doniczkowych lub kwietników za pomocą konewki, Gardena oferuje Micro-Drip-System. Dzięki połączeniu funkcji kontroli nawadniania, różnego rodzaju dysz zraszających oraz spryskiwaczy, roślinom dostarczona zostanie odpowiednia ilość wody.

Oceń artykuł
4,50 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Husqvarna, Zintech

Polecamy Ci również

Zobacz także