Nowoczesne meble z technorattanu na taras

nowoczesne meble z technorattanu na taras

Wygodny zestaw mebli wypoczynkowych to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego tarasu. W końcu ma to być przestrzeń do przyjemnej rekreacji oraz spotkań towarzyskich w mniejszym lub większym gronie.

Na rynku można spotkać rozmaite rozwiązania do wykorzystania w ogrodzie. Które z nich warto wybrać? Szczególnie ciekawym pomysłem są nowoczesne meble technorattanowe. Co je wyróżnia i na jakie tarasy najlepiej je wprowadzić? O tym opowiemy poniżej.

Jakie powinny być meble na taras?

Do produkcji mebli ogrodowych używa się rozmaitych materiałów. Ich najważniejszą cechą powinna być wytrzymałość. Nie jest bowiem tajemnicą, że konstrukcje tego typu są często narażone na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Muszą być odporne na deszcz, zmiany temperatury lub promieniowanie UV. W innym razie szybko ulegają przedwczesnemu zniszczeniu.

Dlatego producenci wyposażenia do ogrodów poszukują rozwiązań, które wyróżniałyby się większą trwałością niż surowce naturalne, w tym zwłaszcza drewno lub rattan. Tak powstały konstrukcje z technorattanu, nazywanego również eco-rattanem lub rattanem syntetycznym.

Technorattan – co to takiego?

Czym jest technorattan? To plecionka, wykonana z tworzywa sztucznego (poliuretanu lub polietylenu HPDE). Syntetyczne włókna, o wysokiej trwałości, wykonuje się podobnie, jak plecionki naturalne. Umieszcza się je jednak na trwałym, metalowym stelażu.

W efekcie powstają piękne i funkcjonalne meble, inspirowane tradycyjnymi, klasycznymi konstrukcjami, które równocześnie wyróżniają się znacznie lepszymi parametrami technicznymi.

Najważniejsze cechy mebli z technorattanu

Wyposażenie z technorattanu na taras odznacza się olbrzymią odpornością na uszkodzenia mechaniczne (pęknięcia i zarysowania) oraz czynniki zewnętrzne. Niestraszne mu opady deszczu lub śniegu, wysokie lub niskie temperatury oraz długofalowa ekspozycja na promieniowanie UV. Bez względu na pogodę, wszystkie elementy utrzymują piękny wygląd oraz najwyższą funkcjonalność, nawet jeśli są przechowywane przez cały czas na zewnątrz. Wystarczy tylko okryć je pokrowcem lub plandeką, by niepotrzebnie się nie zabrudziły podczas opadów deszczu i śniegu albo wczesnowiosennych roztopów.

Technorattan pozwala również na wiele w kwestii wzornictwa. W ofercie sklepów z nowoczesnymi meblami do ogrodu, jak choćby Bazkar, można bowiem znaleźć wiele, mocno zróżnicowanych modeli. Niektóre z nich nawiązują do tradycyjnych, kolonialnych plecionek rattanowych. Inne czerpią z minimalistycznego designu. Dzięki temu meble technorattanowe bez trudu da się wprowadzić w zasadzie do każdej aranżacji ogrodowej.

Nie można zapominać też o tym, że tworzywa sztuczne pozwalają na zabarwienie włókien niemal na dowolny kolor. Dzięki temu wybór wyposażenia technorattanowego do ogrodu jest jeszcze większy.

Co wykonuje się z technorattanu?

Jakie wyposażenie produkuje się z technorattanu? Przede wszystkim stosuje się te trwałe i odporne na uszkodzenia włókna do wytwarzania mebli wypoczynkowych. Najczęściej można spotkać fotele, sofy i stoliki ogrodowe, które idealnie sprawdzają się na modnym tarasie.

Oprócz nich produkuje się także inne typy mebli i akcesoriów, dzięki czemu da się zbudować spójną wizualnie aranżację. Szczególnie przydatne bywają szafy i skrzynie ogrodowe, w których bez trudu ukryje się wszystkie potrzebne sprzęty lub dodatki, przydatne podczas rekreacji w ogrodzie.

Technorattan bywa używany do wytwarzania praktycznych i efektownych osłon na doniczki lub skrzynek na rośliny. Stanowią one idealne rozwiązanie do uprawiania roślin ozdobnych lub ziół na tarasie i balkonie, a przy tym stają się one efektowną dekoracją oraz ciekawym zwieńczeniem przestrzeni, w której całe wyposażenie wykonano z tego samego surowca i wykończono w podobnym stylu.

Technorattan – idealne tworzywo na meble ogrodowe

Wyposażenie z technorattanu w udany sposób łączy to, co najlepsze w naturalnych surowcach (efektowny wygląd), z nowoczesnymi technologiami, dzięki którym da się zwiększyć trwałość mebli.

Meble z tego tworzywa są praktyczne, wygodne i piękne, zwłaszcza gdy wzbogaci się je o dodatkowe, spersonalizowane akcesoria (w tym poduszki), których bynajmniej nie brakuje na rynku.

Materiał informacyjny Bakzar

Oceń artykuł
0,00 / 0 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również

Zobacz także